Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Breakout (PC)
OkładkaBreakout (PC)

Breakout PC

Gra zręcznościowa będąca uwspółcześnioną wersją przeboju z komputerów 8-bitowych. Wcielając się w rolę pałeczki imieniem Bouncer gracz musi uwolnić swą ukochaną Daisy oraz przyjaciół przetrzymywanych w więzieniu złego Batniksa.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breakout Premiera PC

5października2000

producent: Atari / Infogrames wydawca: Hasbro Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Breakout

Peggle Nights

Ricochet Infinity

Arkanoid

Wydana w 1977 roku gra Breakout okazała się jednym z największych przebojów epoki komputerów 8-bitowych. Ponad dwie dekady później deweloperzy ze studia Supersonic Software pokusili się o przygotowanie uwspółcześnionej wersji, którą opatrzyli nieskomplikowaną fabułą oraz grafikę 3D.

Głównym bohaterem Breakout jest Bouncer. Kiedy jego przyjaciele oraz ukochana Daisy zostają pojmani i uwięzieni przez złego Batniksa, czerwony odbijak bez chwili zastanowienia wyrusza z misją ich uwolnienia. W odważnym przedsięwzięciu pomaga mu stalowa kulka – Coach Steel.

Rozgrywka stanowi rozwinięcie mechanizmów znanych z pierwowzoru. Zabawa polega na odbijaniu kulki przy pomocy ruchomej pałeczki i usuwaniu kolejnych elementów z plansz. Twórcy zadbali o sporą różnorodność poziomów, które ulokowane zostały m.in. w Egipcie, na farmie , w średniowiecznym zamku i w przestrzeni kosmicznej. Podobnie jak w klasycznym Breakout, w trakcie zabawy istniej możliwość odblokowania rozmaitych power-upów, które ułatwiają grę.

Oprawa wizualna Breakout wykonana została z zastosowaniem grafiki 3D, co stanowi wyraźne odstępstwo od dwuwymiarowego pierwowzoru z lat 70. Zabawę uprzyjemnia nienarzucający się podkład muzyczny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 1,3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Breakout: Odpowiednia dla każdego wieku.

Breakout Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 32MB RAM