Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Dragon Ball Z: Buu's Fury (GBA)

Dragon Ball Z: Buu's Fury GBA

Gra RPG stanowiąca zwieńczenie trylogii zapoczątkowanej przez Dragon Ball Z: The Legacy of Goku oraz Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II, za której stworzenie odpowiada zespół Webfoot.

RPG | seriale animowane | Dragon Ball | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Dragon Ball Z: Buu's Fury (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

14września2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Buu's Fury jest ostatnią częścią trylogii, bezpośrednią kontynuacją gier: Legacy of Goku i Legacy of Goku II. Fabuła opiera się na zdarzeniach, znanych z animowanej serii (Dragon Ball Z) i rozpoczyna się w miejscu, gdzie skończyła się druga część. Goku postanawia nie wracać na ziemię, a przed nim i jego towarzyszami długa droga zakończona walką z najpotężniejszym wrogiem: Majin Buu. Fabuła stu odcinków serii zawarta została w około dziesięciu godzinach gry, w związku z czym osoby nie znające uniwersum Dragon Ball mogą pogubić się w natłoku wydarzeń.

Sama gra należy do gatunku cRPG. W trakcie walki bohaterowie wykonują znane z serii telewizyjnej ataki, a wraz z kolejnymi pojedynkami podnoszą swoje umiejętności. Grać możemy między innymi: Goku, Vegetą, Gohanem, Gotenem i Trunksem. Mamy również możliwość stworzenia postaci Vegetto powstałej z fuzji Vegety i Goku oraz Gotenksa, będącej połączeniem Trunksa i Gotena. Poza tym wraz z rozwojem fabuły możemy odkrywać nowe postacie. Pokonani wrogowie pozostawiają przedmioty oraz pieniądze, za które gracz może dokupić wyposażenie dla swoich postaci.

W odróżnieniu od poprzednich części zastosowano dodatkową cechę opisującą bohaterów – jest nią szybkość, a wyposażenie używane przez postaci mocno na nią wpływa. Sprawia to, że musimy zastanowić się, czy wolimy postać słabszą i szybszą, czy silniejszą i wolniejszą. Gra pozwala na połączenie ze sobą dwóch konsol Game Boy. Dzięki temu możemy toczyć pojedynki z innymi graczami, bądź wymieniać się i handlować posiadanym wyposażeniem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Z: Buu's Fury

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dragon Ball Z: Buu's Fury

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel