Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Final Fantasy I & II: Dawn of Souls (GBA)

Final Fantasy I & II: Dawn of Souls GBA

„Final Fantasy I & II: Dawn of Souls” jest konwersją dwóch pierwszych gier z serii Final Fantasy wydanych kilkanaście lat temu na konsolę NES (Nintendo Entertainment System).

RPG | fantasy | turowe | 2D | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Final Fantasy I & II: Dawn of Souls (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

29listopada2004

3grudnia2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Final Fantasy I & II: Dawn of Souls” jest konwersją dwóch pierwszych gier z serii Final Fantasy wydanych kilkanaście lat temu na konsolę NES (Nintendo Entertainment System). Równocześnie jest to druga pozycja powiązana ze światem FF wydana przez Square Enix na przenośną konsolę GameBoy Advance (pierwszą jest rewelacyjny taktyczny RPG – Final Fantasy Tactics Advance).

W „Final Fantasy I” obejmujemy kontrolę nad czterema wielkimi wojownikami, których zadaniem jest odnalezienie i zwrócenie prawowitym właścicielom potężnego kryształu Światła. W stosunku do wersji gry wydanej na konsolę NES wprowadzono szereg usprawnień, a najważniejszymi z nich są zapisywanie stanu gry w niemal każdym momencie oraz dodatkowy dungeon zwany „Soul of Chaos”. Podczas jego przechodzenia przyjdzie nam zmierzyć się z czterema piekielnie mocnymi potworami, tzw. „Chaos Spirits”. W ich pokonaniu pomogą nam nowe mityczne zbroje, artefakty, a także obdarzona boską mocą broń – wszystkie te przedmioty czekają na swych nowych posiadaczy ukryte w czeluściach ciemnych jaskiń i grot.

W „Final Fantasy II” wcielamy się rolę Marii, dziewczyny dowodzącej grupą walecznych, ale niezbyt rozsądnych bojowników (oprócz Marii są to: Guy, Leonheart oraz Frioniel). Ich zadaniem jest ochrona ogromnego królestwa, które nieoczekiwanie zostało zaatakowane przez... a tak, nieznanych sprawców. Do naszej dyspozycji został oddany nowy quest Soul of Re-Birth”, który został dosłownie zasypany różnymi przedmiotami, zbrojami oraz bronią białą.

W obu grach przedzieramy się przez dziesiątki miast, jaskiń i lasów wypełnionych niezwykłymi przeciwnikami. Walka przebiega w systemie turowym, tzn. po każdym naszym ataku przychodzi pora na potwory sterowane przez konsolę.

Oprawa audio oraz grafika „Final Fantasy I & II: Dawn of Souls” zostały podciągnięte do dzisiejszych standardów i bez obaw można o nich powiedzieć, że są śliczne i przyjemne zarówno dla oka, jak i ucha.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Final Fantasy I & II: Dawn of Souls

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy I & II: Dawn of Souls

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Final Fantasy I i II na PSP jeszcze tego lata w sklepach Ameryki Północnej

wiadomość18 kwietnia 2007

Firma Square Enix poinformowała, że latem 2007 roku wyda na terenie Ameryki Płn. konwersje dwóch pierwszych odsłon serii Final Fantasy. Poprawione i wzbogacone Final Fantasy oraz Final Fantasy II powstają z myślą o przenośnym PSP.

Pierwsze screenshoty z rocznicowych edycji Final Fantasy i Final Fantasy II
Pierwsze screenshoty z rocznicowych edycji Final Fantasy i Final Fantasy II

wiadomość19 stycznia 2007

Odpowiednio dwadzieścia i dziewiętnaście lat skończyła już prawie pierwsza i druga część sagi Final Fantasy. Z tej okazji dalekowschodnia korporacja Square Enix szykuje tegoroczny powrót dwóch najstarszych "Ostatecznych Fantazji" – tym razem w wersji dla PlayStation Portable. Wczoraj dysponowaliśmy jedynie danymi tekstowymi, a dziś mamy dla Was kilka screenshotów.

Square Enix szykuje prezent dla graczy z okazji dwudziestych urodzin Final Fantasy

wiadomość12 stycznia 2007

Blisko siedemdziesiąt milionów sprzedanych gier – takim wynikiem może poszczycić się kultowa seria Final Fantasy, składająca się jak dotąd z dwunastu odsłon głównych i licznych epizodów pobocznych. Dokładnie 18 grudnia bieżącego roku minie dwadzieścia lat od chwili premiery pierwszej części "Ostatecznej Fantazji". Z tej okazji korporacja Square Enix sprawi nam prezent-niespodziankę.

Kolejne częsci Final Fantasy i Dragon Quest nie tylko na PS3
Kolejne częsci Final Fantasy i Dragon Quest nie tylko na PS3

wiadomość16 listopada 2005

Gry Final Fantasy XIII i Dragon Quest IX ukażą się prawdopodobnie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 - poinformował w wywiadzie dla japońskiego serwisu Yahoo/Reuters Yoichi Wada, szef Square Enix.