Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGBAPC
Okładka Sega Rally Championship (GBA)

Sega Rally Championship

Znane z Saturna wyścigi samochodowe, w których możemy ścigać się znanymi z rajdów samochodami sportowymi po kilku wymagających trasach.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | rajdy

Okładka Sega Rally Championship (GBA)

producent: SEGA

data premiery gry:

15cze1997

PC

10mar2003

GBA

Sega Rally Championship to jedna z pierwszych gier zaadaptowanych z konsoli Saturn na PC. W tych wyścigach o charakterze zręcznościowym możemy zasiąść za kierownicą sportowych wozów takich jak Toyota Celica czy Lancia Delta Integrale. Do wyboru mamy trzy tryby gry: arcade, time attack lub gra wieloosobowa dla dwóch graczy.

W trybie zręcznościowym wyścigi rozgrywają się na trzech przygotowanych trasach, z udziałem czternastu kierowców kontrolowanych przez komputer. Tryb Time Attack to wyścigi na czas, w których nie musimy martwić się przeciwnikami. Dzięki opcji „ghost car” można zmierzyć się z samym sobą z poprzedniego okrążenia i poprawić własny wynik.

W trybie dla dwóch graczy możemy ścigać się z przyjacielem po drogach szutrowych i asfaltowych. Można dać rywalowi 30-sekundowe fory lub użyć opcji „turbo”, aby dać wolniejszemu pojazdowi większą siłę przebicia i wyrównać szanse. Tryb wieloosobowy umożliwia rywalizację maks. dwóch (PC) lub czterech (GBA) graczy. Wszystkie rajdy możemy odtworzyć dzięki opcji Replay.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 4,1 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Sega Rally Championship

Klasyfikacja PEGI Sega Rally Championship

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sega Rally Championship

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Premiera gry SEGA Rally przesunięta na jesień
Premiera gry SEGA Rally przesunięta na jesień

wiadomość14 marca 2007

Wielbiciele wirtualnych wyścigów samochodowych, którzy oczekują rychłej premiery gry SEGA Rally, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z informacji ujawnionych wczoraj przez koncern SEGA wynika, że produkt ten zadebiutuje na rynku dopiero jesienią.

Pierwsze wysokiej jakości obrazki, zapowiadające grę Sega Rally Revo
Pierwsze wysokiej jakości obrazki, zapowiadające grę Sega Rally Revo

wiadomość17 stycznia 2007

Zanim jeszcze świat usłyszał o grach, sygnowanych nazwiskiem Colina McRae czy nieodżałowanego Richarda Burnsa, w dziedzinie wirtualnych rajdów królowała marka Sega Rally. W ubiegłym roku ludzie z korporacji Sega zapowiedzieli powrót tej serii na rynek za sprawą pozycji o tytule Sega Rally Revo. Dziś możemy Wam wreszcie pokazać screenshoty w rozdzielczości 720p (1280x720).

Wciśnij gaz do dechy w SEGA Rally Revo!

wiadomość28 kwietnia 2006

W dniu dzisiejszym znany koncern SEGA zaanonsował nową grę, traktującą o rajdach samochodowych, a mianowicie Rally Revo. Prace nad powyższym tytułem zlecono świeżo uformowanej ekipie SEGA Driving Studio i, jak nietrudno się domyślić, powstający produkt będzie debiutanckim dziełem zespołu z Wielkiej Brytanii.

Garść świeżych informacji o Sega Rally 2005

wiadomość26 września 2004

Podczas trwających w Japonii targów Tokyo Game Show korporacja Sega postanowiła uchylić rąbka tajemnicy odnośnie nowej gry wyścigowej z serii Sega Rally przygotowywanej z myślą o platformie Sony PlayStation 2. Tym samym potwierdziły się nasze niedawne doniesienia.

Virtua Fighter 5 i Sega Rally Championship 3 w technologi PowerVR?

wiadomość22 marca 2004

Dokładnie od 1996 roku właściciele komputerów osobistych klasy PC stykają się z hardware PowerVR, przydatnym w dziedzinie renderowania realistycznej oprawy wizualnej w trzech wymiarach. Przed niespełna dwoma miesiącami powiadomiliśmy Was, że rzeczony system będzie również wykorzystywany w nowoczesnych telefonach komórkowych np. ze stajni koreańskiej korporacji Samsung. Natomiast dzisiaj chcielibyśmy przedstawić sprawę koncernu Sega i wykupionej właśnie przez niego licencji na użycie niniejszej technologii w urządzeniach elektroniczno-rozrywkowych następnej generacji.

PC
GBA