Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GBAXBOX
Okładka Terminator 3: Rise of the Machines (PS2)
OkładkaTerminator 3: Rise of the Machines (PS2)

Terminator 3: Rise of the Machines

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka nawiązująca do słynnego filmu akcji. Wcielamy się w postać tytułowego Terminatora wysłanego z zadaniem uratowania przywódcy ruchy oporu - Johna Connora. W grze odwiedzamy wiele lokacji znanych z kinowej produkcji.

Akcji | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Terminator 3: Rise of the Machines Premiera

11lis2003

XBOX PS2

18lis2003

GBA

Gry podobne do Terminator 3: Rise of the Machines

Max Payne

Enter the Matrix

Terminator 3: The Redemption

Terminator 3: Rise of the Machines to niezbyt skomplikowana zręcznościówka nawiązująca do słynnego filmu akcji pod tym samym tytułem (w Polsce – „Terminator 3: Bunt Maszyn”). W omawianej produkcji wcielamy się w postać tytułowego Terminatora, którego gra oczywiście Arnold Schwarzenegger. W trakcie zabawy odwiedzamy wiele miejsc znanych z kinowej produkcji, autorzy konsolowego Rise of the Machines zadbali również o obecność licznych scen z filmu. Są one wyświetlane w ważniejszych punktach gry.

Właściwa zabawa rozpoczyna się w przyszłości. Walczącemu z maszynami ruchowi oporu udaje się przeprogramować jednego z Terminatorów. Ma on udać się do przeszłości w celu uratowania przyszłego przywódcy walczących z maszynami ludzi – Johna Connora. Akcja przez znaczną część zabawy obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Sterowana przez gracza postać Terminatora musi walczyć z maszynami wysyłanymi przez Skynet, okazjonalnie trzeba również wykonywać proste łamigłówki. W zależności od typu rozgrywanego etapu może to być konieczność odnalezienia ważnego klucza czy też przełączenia odpowiedniej dźwigni. Zagadki te nie są skomplikowane, zabawa koncentruje się bowiem na akcji. Same etapy nie są też zbyt długie.

W kilku miejscach gry tytułowy Terminator musi staczać pojedynki z innymi maszynami, w tym znanym z trzeciej części filmu cyborgiem o nazwie T-X. Przed rozpoczęciem właściwej walki kamera zmienia swoją pozycję (TPP), tak aby móc lepiej ukazać przebieg starcia. Gracz ma do wyboru kilka rodzajów uderzeń, może również rzucać przeciwnikiem oraz blokować jego ciosy.

Terminator 3: Rise of the Machines nie posiada żadnych trybów multiplayer, produkcja ta powstała z myślą o pojedynczym graczu. Oprawa wizualna prezentuje się stosunkowo ubogo. Na uwagę zasługuje natomiast obecność głosów postaci, które pojawiły się w kinowej produkcji, w tym samego Arnolda Schwarzeneggera.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Terminator 3: Rise of the Machines

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Terminator 3: Rise of the Machines Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
XBOX
PS2
GBA