Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOX
Okładka Top Spin (PC)

Top Spin

„Top Spin”, to sportowa gra symulacyjna, która obejmuje tematykę gry w tenisa w jak najszerszym zakresie. Daje graczom sposobność znalezienia się w światowej czołówce tenisistów za pomocą wyboru jednej ze sław tej szlachetnej dyscypliny.

Sportowe | tenis

„Top Spin”, to sportowa gra symulacyjna, która obejmuje tematykę gry w tenisa w jak najszerszym zakresie. Daje graczom sposobność znalezienia się w światowej czołówce tenisistów za pomocą wyboru jednej ze sław tej szlachetnej dyscypliny. Dalszy rozwój i przebieg kariery wybranej postaci jest już jednak uzależniony wyłącznie od upodobań i umiejętności grających oraz od trenerów, pod którymi przyjdzie im doskonalić technikę gry.

Gra oferuje możliwość rozgrywania meczów pojedynczych oraz deblowych przeciwko szesnastu najbardziej wziętym tenisistom świata – od Anny Kournikovej oraz Lleytona Hewitta począwszy.

Głównym zadaniem „Top Spina” jest zasymulowanie internetowej społeczności grających, z uwzględnieniem prowadzonych na bieżąco rankingów, lecz możliwa pozostaje również gra w sieci lokalnej.

  • Doskonała akcja i wysoki poziom realizmu. Mecze rozgrywane mogą być na kilku rodzajach nawierzchni, a gracze mogą wykonywać większość możliwych zagrań od ścinek po puszczanie podkręconych piłek.
  • Każdy z graczy może wypracować odmienny wizerunek swojego zawodnika, który swoje zadowolenie lub niezadowolenie z przebiegu gry będzie efektownie okazywać na oczach publiczności.
  • Długotrwała praca nad rozwojem swoich zawodników przez poszczególnych graczy pozwala zaistnieć sieciowej społeczności tenistów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena gry 8,4 / 10 na podstawie 265 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Top Spin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Top Spin

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Zapowiedziano trzecią odsłonę serii Top Spin
Zapowiedziano trzecią odsłonę serii Top Spin

wiadomość11 lipca 2007

Dzisiejszego wieczoru wielbiciele tenisa ziemnego mogą czuć się usatysfakcjonowani. 2K Games ujawniło bowiem, że francuska firma Pam Development pracuje już nad trzecią odsłonę popularnej serii Top Spin. Gra powstająca w paryskim studiu ukaże się na dwóch platformach – X360 oraz PS3.

Take-Two przejmuje ... Microsoft Sports

wiadomość17 grudnia 2004

Muszę przyznać, że to dość niecodzienna sytuacja. Jak podano do oficjalnej wiadomości, firma Take-Two Interactive przejęła oddział Microsoft Games (siedziba Salt Lake City), który odpowiedzialny jest za takie gry jak Top Spin, Links czy serię Amped.

Będzie "Top Spin" na PC.

wiadomość16 czerwca 2004

Dziś, 16 czerwca, Atari podpisało umowę z Microsoftem dotyczącą wydania symulacji tenisa „Top Spin” na platformę PC. Obie firmy mają nadzieję na powtórzenie sukcesu ubiegłorocznej edycji na Xboxa.

PC
XBOX