Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2GCN
Okładka NASCAR: Dirt to Daytona (GCN)

NASCAR: Dirt to Daytona

Klasyczna ścigałka, podejmująca tematykę wyścigów z cyklu NASCAR. Do dyspozycji gracza oddano cztery różne klasy zawodów. Na uwagę zasługuje także rozbudowany tryb kariery.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Okładka NASCAR: Dirt to Daytona (GCN)

data premiery gry:

11lis2002

PS2

27lis2002

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dirt to Daytona to kolejna produkcja podejmująca tematykę wyścigów z cyklu NASCAR, cieszących się szczególną popularnością na terenie Stanów Zjednoczonych. Tym razem jednak za jej produkcję nie jest odpowiedzialny koncern Electronic Arts. Dirt to Daytona jest bowiem dziełem Monster Games. Firma ta opracowała również takie gry jak NASCAR Heat 2002,czy Driven to Destruction. Opisywana ścigałka ukazała się na PS2 oraz Gamecube’a. Obie wersje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Tyczy się to zarówno jakości oprawy audiowizualnej, jak i przebiegu właściwej rozgrywki. Warto jednocześnie dodać, iż NASCAR: Dirt to Daytona posiada pełnoprawny multiplayer dla czterech osób, w którym wyścigi rozgrywane są w systemie split-screen (podzielony ekran).

Omawiana produkcja posiada oczywiście pełną licencję organizacji NASCAR na wykorzystanie teamów, typów zawodów, czy też torów, na których rozgrywane są wyścigi. Podstawowy punkt programu stanowi rozbudowany tryb kariery. Producenci Dirt to Daytona przygotowali w sumie cztery różne klasy zawodów. Zabawę rozpoczynamy w najniższej klasie. W miarę kolejnych osiągnięć awansujemy jednak do wyższych grup, dzięki czemu bierzemy udział w bardziej prestiżowych typach zawodów i zasiadamy za sterami szybszych bolidów. Dostępne klasy to: NASCAR Weekly Racing Series, NASCAR Featherlight Modified Series, NASCAR Craftsman Truck Series oraz NASCAR Winston Cup Series. Podobnie jak w przypadku ścigałek wydawanych przez EA, w trybie kariery musimy także rozsądnie dysponować posiadanymi funduszami. Tyczy się to zarówno wypłacania pensji zatrudnionym kierowcom, jak i prowadzenia badań, mających na celu poprawienie poszczególnych parametrów startujących maszyn. W tym drugim przypadku do odblokowania jest ponad 100 różnorakich komponentów.

Do dyspozycji gracza oddano ponad 30 prawdziwych torów. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż nie wszystkie wyścigi rozgrywane są na asfalcie. Oprócz wspomnianej kariery można także rozegrać pojedyncze mistrzostwa, przystąpić do szybkiego wyścigu, czy też dowolnie potrenować na wybranym przez siebie obiekcie. Na uwagę zasługuje także samouczek w postaci trybu Pro Trainer, w którym prawdziwi kierowcy udzielają cennych wskazówek odnośnie pokonywania zakrętów, czy utrzymywania prowadzenia. Oprawa wizualna Dirt to Daytona prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługują widowiskowe kraksy z udziałem startujących w wyścigu bolidów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do NASCAR: Dirt to Daytona

Wymagania wiekowe NASCAR: Dirt to Daytona

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe NASCAR: Dirt to Daytona

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Multi-Tap
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GCN