Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOX
Okładka Godzilla: Save the Earth (PS2)

Godzilla: Save the Earth

Save the Earth to już druga gra akcji przygotowana przez zespół developerski Pipeworks Software w której główną rolę odgrywają walczące między sobą gigantyczne kreatury rodem z kolejnych filmów o Godzilli.

Akcji | filmy

Okładka Godzilla: Save the Earth (PS2)

data premiery gry:

2lis2004

PS2

22lis2004

XBOX

Save the Earth to już druga gra akcji przygotowana przez zespół developerski Pipeworks Software w której główną rolę odgrywają walczące między sobą gigantyczne kreatury rodem z kolejnych filmów o Godzilli.

Pośród grywalnych potworów znajduje się osiemnaście klasycznych już stworzeń rodem z kinowego odpowiednika. Każde z nich posiada zarówno odmienny wygląd, jak i umiejętności. Dostępne są m.in. King Ghidorah, Gigan, Mothra, Jet Jaguar, Baragon, SpaceGodzilla, Moguera. Kolejne istoty są odblokowywane wraz z wykonywaniem przez nas kolejnych zadań.

Zabawa w Godzilla: Save the Earth toczy się w ramach dziewięciu głównych trybów rozgrywki. Najważniejszym jest Action czyli kampania dla pojedynczego gracza w której na wykonanie czeka szereg misji. Dostępne są także m.in. Challenges czyli seria mini gier i specjalnych zadań do pokonania, Custom - gracze według własnego upodobania mogą ustalić zasady pojedynków, Versus - klasyczne starcie oko w oko dwóch potworów i inne.

Fabuła trybu dla pojedynczego gracza rozpoczyna się od złamania kodu genetycznego Godzilli znajdującego się w próbkach, które pozostały po inwazji obcych zwanych Vortaak. Zespół naukowców G-Force który tego dokonał postanowił wykorzystać najlepsze elementy kodu i wyhodować Godzilla-Matter czyli wirtualną, niezniszczalną substancję o fizycznych proporcjach Godzillii. Vortaak szybko dowiadują się o tym odkryciu i uderzają na Wyspę Potworów, aby ukraść specjalne zestawy komórek kreatur, które po praniu mózgów posłużą do utrzymania kontroli nad całym światem. Gracz wcielając się w postać przebudzonej właśnie Godzilli musi powstrzymać kradzież kreatur i ostatecznie pozbyć się złowrogich przeciwników.

Walki o przyszłość Ziemi rozgrywają się na obszarach dwunastu ogromnych metropolii i ich okolic. Potwory biją się m.in. w San Francisco, Los Angeles, Tokyo, Osace oraz Nowym Jorku. Na potrzeby gry przygotowano specjalne mechanizmy odpowiedzialne za przedstawienie rozmaitych zniszczeń i obrażeń, jakich doznają miasta w skutek walk gigantycznych stworzeń.

Gra została wyposażona też w wiele opcji rozgrywek w trybie wieloosobowym dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie na wspólnym ekranie. Godzilla: Save the Earth wykorzystuje także Network Adaptor do prowadzenia pojedynków sieciowych w których gracze konkurują lub współpracują ze sobą, aby zdobyć jak najlepsze pozycje w rozmaitych rankingach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Gry podobne do Godzilla: Save the Earth

Klasyfikacja PEGI Godzilla: Save the Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Godzilla: Save the Earth

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live!

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Network Adaptor

XBOX
PS2