Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNXBOX
Okładka Godzilla: Destroy All Monsters Melee (GCN)
OkładkaGodzilla: Destroy All Monsters Melee (GCN)

Godzilla: Destroy All Monsters Melee

Widowiskowa trójwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z ogromnych stworów, w tym tytułową Godzillą. Gra cechuje się szerokim wachlarzem dostępnych trybów rozgrywki, obejmującym m.in. rozbudowany Story Mode.

Akcji | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Godzilla: Destroy All Monsters Melee Premiera

7paź2002

GCN

15kwi2003

XBOX

Gry podobne do Godzilla: Destroy All Monsters Melee

Super Smash Bros. Melee

Def Jam Vendetta

Power Rangers Dino Thunder

Godzilla: Destroy All Monsters Melee to dość nietypowa trójwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad jednym ze stworów ze słynnych filmów o przygodach Godzilli. Jest to zarazem pierwsza próba przeniesienia tego typu pozycji na konsole. Za produkcję omawianej bijatyki odpowiedzialne jest Pipeworks Software. Warto jednocześnie dodać, iż rok później firma ta opracowała kontynuację Destroy All Monsters Melee – grę Godzilla: Save the Earth. Opisywana pozycja ukazała się na Xbox’a oraz Gamecube’a. Wersja przeznaczona na konsolę Microsoftu prezentuje się nieznacznie lepiej, oferując przy tym kilka zupełnie nowych plansz. Podstawowe elementy zabawy w obu wersjach gry prezentują jednak bardzo zbliżony poziom.

Destroy All Monsters Melee oferuje cztery podstawowe tryby rozgrywki. Najciekawiej prezentuje się oczywiście obdarzony odpowiednim wątkiem fabularnym Story Mode. Jak na klasyczną bijatykę przystało, jest on niezwykle trywilany. Mówi bowiem o rasie obcych istot, które przejmując kontrolę nad słynnymi stworami próbują doprowadzić do całkowitego zniszczenia największych miast naszego globu. W trybie tym gracz ma do zaliczenia kilkanaście zróżnicowanych walk.

Drugi dostępny tryb zabawy to Versus Mode. W tym przypadku bierzemy już udział w potyczkach z żywymi graczami. W opisywanej bijatyce mogą to być nawet cztery osoby. Survival Mode powinien być doskonale znany miłośnikom współcześnie wydawanych pozycji. Generalnie chodzi w nim o pokonanie możliwie jak największej liczby stworów, dysponując przy tym wyłącznie pojedynczym paskiem zdrowia. Tryb Destruction, jak sama nazwa zresztą wskazuje, opiera się z kolei na dokonywaniu zniszczeń w przydzielonym przez grę limicie czasowym.

Jednym z podstawowych atutów omawianej produkcji są oczywiście znane z filmów o Godzilli stwory, w które mamy okazję się wcielić. Oprócz tytułowego potwora (a także jego wielu „wariacji”) są to między innymi King Ghidorah czy Mothra. Każda z istot obdarzona została oczywiście odpowiednim zestawem ciosów i ataków specjalnych. Ich odpowiednie wykorzystanie stanowi klucz do sukcesu. Pojedynki toczone są na bardzo rozbudowanych i jednocześnie zróżnicowanych planszach. Najczęściej są to ogromne miasta świata – San Francisco, Seattle, czy chociażby Tokio. Co ciekawe, plansze są zazwyczaj bardzo interaktywne. Przykładowo, sterowany przez gracza potwór może podnosić mniejsze budynki i ciskać nimi w przeciwników. Niektóre obiekty mogą również skrywać w sobie cenne power-upy, jak chociażby dodatkową energię. Oprawa wizualna omawianej bijatyki prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Tyczy się to w szczególności dokładnie odwzorowanych potworów, biorących udział w kolejnych starciach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Godzilla: Destroy All Monsters Melee: 12+

Godzilla: Destroy All Monsters Melee Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
XBOX
GCN