Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2
Okładka The Matrix: Path of Neo (PC)

The Matrix: Path of Neo

The Matrix: Path of Neo to gra akcji oparta na filmowej trylogii braci Wachowskich. Kierujemy głównym bohaterem filmów czyli Neo – wybrańcem mającym oswobodzić ludzkość z niewoli maszyn.

Akcji | TPP | cyberpunk | filmy

Okładka The Matrix: Path of Neo (PC)

data premiery gry:

8lis2005

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Matrix to wspaniały film autorstwa braci Wachowskich, opowiadający o odwiecznej wojnie pomiędzy ludźmi i maszynami, które stworzyły sztuczną rzeczywistość (ów Matrix), aby zlikwidować ludzką populację. The Matrix: Path of Neo to zręcznościówka, w której wcielamy się w głównego bohatera całej filmowej trylogii - Neo. Panowie z Shiny Entertainment wynagradzają nam wpadkę z Enter the Matrix, który okazał się przeciętniakiem.

The Matrix: Path of Neo jest kalką filmowej trylogii (a poza tym opowiada historie znane z serii filmów animowanych Animatrix), więc oglądamy tu wszystkie najsłynniejsze sceny znane z kinowych ekranów, takie jak pamiętny pojedynek Neo z kilkoma setkami Agentów Smithów. Pomimo tego autorzy dali nam trochę dowolności, dzięki czemu nieraz stajemy przed moralnymi wyborami. Niektóre decyzje mogą nawet w ograniczonym stopniu zmienić losy Matrixa. Rozgrywkę zwieńcza zupełnie nowe, zaskakujące zakończenie. Neo w pojedynkach z przeciwnikami wykorzystuje znane z filmu sztuki walki (uczymy się ich w podobny sposób, co w ekranizacji), a poza tym bierze w dłoń broń palną (pistolety, strzelby, karabiny). W sumie dostajemy siedem stylów walki, a także szereg zdolności, np. widzenie świata przedstawionego za pomocą charakterystycznego jaskrawozielonego kodu, unikanie pocisków czy fruwanie w powietrzu.

The Matrix: Path of Neo opiera się na silniku znanym z Enter the Matrix, jednak znacznie go usprawniono i dodano nowe efekty. Na plus zasługuje wysoka interaktywność otoczenia, które możemy niemal bez końca dewastować. Głosów bohaterom użyczyli ci sami aktorzy, co w filmie, tj. Keanu Reeves (Neo), Laurence Fishburne (Morfeusz), Carrie Anne-Moss (Trinity) czy Hugo Weaving (Agent Smith). Scenariusz rozgrywki napisali sami bracia Wachowscy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 3613 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,8 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do The Matrix: Path of Neo

Klasyfikacja PEGI The Matrix: Path of Neo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Matrix: Path of Neo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
The Matrix: Path of Neo - recenzja gry
The Matrix: Path of Neo - recenzja gry

Recenzja 14 grudnia 2005, 09:50

Na sam koniec gry, dostaniemy zaś możliwość walki w powietrzu. Starcie z Agentem Smithem w strugach deszczu, latając pomiędzy wieżowcami nie tylko wygląda fajnie, ale jest również niezwykle grywalne. Nie wiem, może przesadzam, ale dawno już tak dobrze i beztrosko nie bawiłem się przy tego typu grze akcji. Bo choć poziom trudności programu nie stoi wysoko, to radość, jakiej uświadczymy podczas zabawy, jest proporcjonalna do ilości zielonych cyferek na Matrixowych monitorach.

PC
PS2
XBOX