Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2005, 11:33

Gra The Matrix: Path of Neo trafiła do amerykańskich sklepów

Przedstawiciele firmy Atari z dumą poinformowali, że najnowszy produkt z niezwykle popularnego cyklu The Matrix, trafił wczoraj do amerykańskich sklepów. W Europie The Matrix: Path of Neo zadebiutuje 18 listopada, natomiast w Polsce – 25 listopada.

Przedstawiciele firmy Atari z dumą poinformowali, że najnowszy produkt z niezwykle popularnego cyklu The Matrix, trafił wczoraj do amerykańskich sklepów. W Europie The Matrix: Path of Neo zadebiutuje 18 listopada, natomiast w Polsce – 25 listopada. Dystrybutorem gry w naszym kraju jest firma LEM, która zapowiada jej premierę na wszystkie trzy platformy.

Gra The Matrix: Path of Neo trafiła do amerykańskich sklepów - ilustracja #1

The Matrix: Path of Neo to zręcznościówka, w której wcielamy się w głównego bohatera całej filmowej trylogii - Neo. Panowie z Shiny Entertainment wynagradzają nam wpadkę z Enter the Matrix, który okazał się przeciętniakiem.

Gra The Matrix: Path of Neo trafiła do amerykańskich sklepów - ilustracja #2

Gra jest kalką filmowej trylogii (a poza tym opowiada historie znane z serii filmów animowanych Animatrix), więc oglądamy tu wszystkie najsłynniejsze sceny znane z kinowych ekranów, takie jak pamiętny pojedynek Neo z kilkoma setkami Agentów Smithów. Pomimo tego autorzy dali nam trochę dowolności, dzięki czemu nieraz stajemy przed moralnymi wyborami. Niektóre decyzje mogą nawet w ograniczonym stopniu zmienić losy Matrixa. Rozgrywkę zwieńcza zupełnie nowe, zaskakujące zakończenie. Neo w pojedynkach z przeciwnikami wykorzystuje znane z filmu sztuki walki (uczymy się ich w podobny sposób, co w ekranizacji), a poza tym bierze w dłoń broń palną (pistolety, strzelby, karabiny). W sumie dostajemy siedem stylów walki, a także szereg zdolności, np. widzenie świata przedstawionego za pomocą charakterystycznego jaskrawozielonego kodu, unikanie pocisków czy fruwanie w powietrzu.

Więcej informacji na temat The Matrix: Path of Neo znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.