Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDS
Okładka Fishdom (PC)

Fishdom

Fishdom to gra logiczna z elementami zręcznościowymi i symulacyjnymi, stworzona przez ekipę deweloperską firmy Playrix z myślą o miłośnikach akwarystyki.

Logiczne | FPP | wędkarstwo | łowiectwo | seriale TV

Okładka Fishdom (PC)

wydawca PL: MarkSoft

data premiery gry:

18cze2008

PC

28cze2011

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fishdom to propozycja firmy Playrix skierowana do osób, które na ekranie swojego monitora chciałby obserwować życie wirtualnych rybek, a przy okazji mają ochotę wykazać się zmysłem estetyki i umiejętnościami logicznego myślenia.

Gracz wciela się w rolę ambitnego akwarysty, któremu marzy się stworzenie wspaniałego akwarium. Nie jest to jednak proste zważywszy na fakt, że zakup coraz lepszego sprzętu, ozdób i rzecz jasna dorodnych okazów podwodnej fauny wymaga sporej ilości pieniędzy. Te na szczęście zdobyć można rozwiązując łamigłówki.

Rozgrywka łączy elementy gry logicznej, zręcznościówki oraz symulacji. Podstawą zabawy są łamigłówki z rodzaju połącz trzy elementy (match-3). Gracz musi manipulować klockami w taki sposób, by co najmniej trzy z identycznymi symbolami znalazły się obok siebie w linii pionowej lub poziomej, co prowadzi do ich usunięcia z planszy. Nagroda za ukończenie zadania uzależniona jest od osiągniętego wyniku i pozostałego czasu.

Twórcy Fishdom zadbali o szeroki wybór gatunków wirtualnych rybek, a także spory asortyment przedmiotów i akcesoriów akwarystycznych, które podnoszą komfort morskich stworzeń oraz poprawiają estetykę. Dodatkowo wiele elementów w podwodnym świecie jest interaktywnych i reaguje na poczynania gracza.

Od strony wizualnej gra odznacza się jaskrawo barwną, dwuwymiarową grafiką. Twórcy zadbali o ładnie prezentujące się animacje, które ożywiają scenerię. Akwarium stworzone przez gracza może zostać wykorzystane także jako wygaszacz ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Fishdom

Wymagania wiekowe Fishdom

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fishdom

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB
  • Windows 98/XP/Vista
PC
NDS