Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Fish Tycoon (NDS)

Fish Tycoon NDS

Fish Tycoon stanowi hybrydę elementów symulacyjnych i strategicznych, pozwalającą na rozwijanie własnej firmy. Tym razem developerzy postanowili wejść do świata akwariowych ryb, dając użytkownikowi szansę na poprowadzenie sklepu, oferującego owe wodne kręgowce.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Fish Tycoon (NDS)

producent: LDW Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

16października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fish Tycoon stanowi hybrydę elementów symulacyjnych i strategicznych, pozwalającą na rozwijanie własnej firmy. Tym razem developerzy postanowili wejść do świata akwariowych ryb, dając użytkownikowi szansę na poprowadzenie sklepu, oferującego owe wodne kręgowce. Omawiany tytuł pierwotnie ukazał się w 2004 roku i został wówczas zadedykowany właścicielom PeCetów.

Pomimo tego, że wersja dla konsoli Nintendo DS pełnymi garściami czerpie ze swojego poprzednika, to i tak znajduje się w niej wiele nowości. Przede wszystkim zaimplementowano siedem niewystępujących wcześniej źródeł egzotycznych ryb, których łącznie w zabawie pojawia się grubo ponad siedemset pięćdziesiąt rodzajów. Daje to szansę na hodowanie przeszło dwukrotnej liczby gatunków, niż to miało miejsce w przypadku edycji dla komputerów osobistych.

Użytkownik sam określa przyjętą strategię rozwoju sklepu i ustala właściwe ceny, jednak niezależnie od wybranej ścieżki jego ostateczny cel stanowi osiągnięcie sukcesu. Z tego powodu należy właściwie dbać o posiadane ryby – pamiętać o regularnym karmieniu i zapewnianiu odpowiednich warunków życia (np. zmienianie wody). Warto zaznaczyć, że nawet po przerwaniu zabawy i wyłączeniu konsoli rozgrywka nadal pozostaje aktywna. Użytkownik jedynie wybiera prędkość (cztery rodzaje), z jaką ryby rozwijają się pod jego nieobecność.

Nie mogłoby też obejść się bez zwracania uwagi na potrzeby i gusta klientów, a następnie wedle ich opinii zaopatrywania sklepu w niezbędny towar. Nie bez znaczenia okazuje się przygotowywanie atrakcyjnych ofert i przecenianie mniej chodliwych egzemplarzy. Warto również zainwestować w stworzenie odpowiedniego wystroju akwarium tak, aby zwracał uwagę konsumentów. Wszystkie wymienione czynności wykonuje się poprzez odpowiednie operowanie stylusem na panelu dotykowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Fish Tycoon

Klasyfikacja PEGI Fish Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.