Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Sierra Entertainment Inc. Najnowsze wiadomości i informacje

Ostatni epizod gry King's Quest zadebiutuje 25 października
Ostatni epizod gry King's Quest zadebiutuje 25 października

Arantasar, 16 października 2016, 12:54

Firma Sierra ujawniła, że piąty epizod gry przygodowej King's Quest ukaże się 25 października. Odcinek zatytułowany The Good Knight zamknie opowieść o królu Grahamie i przedstawi jego ostatnią wielką przygodę. W momencie premiery ukaże się także zbiorcze wydanie całości, zawierające grywalny epilog.

Premiera drugiego epizodu King's Quest
Premiera drugiego epizodu King's Quest

Pirlond, 16 grudnia 2015, 19:32

Dzisiaj swoją premierę ma drugi odcinek King’s Quest – kolejnej odsłony znanej serii przygodówek. Epizod dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

King's Quest: Rubble Without a Cause zadebiutuje 15 grudnia
King's Quest: Rubble Without a Cause zadebiutuje 15 grudnia

Góral, 1 grudnia 2015, 18:31

Firma Sierra Games poinformowała, że Rubble Without a Cause, drugi odcinek przygodówki King's Quest, ukaże się 15 grudnia. Pierwszy epizod dostępny jest od lipca bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

King's Quest - Rubble Without a Cause ukaże się pod koniec roku
King's Quest - Rubble Without a Cause ukaże się pod koniec roku

Góral, 29 sierpnia 2015, 09:13

Deweloperzy podzielonej na epizody przygodówki King's Quest wyjawili podczas panelu na imprezie PAX Prime, że drugi odcinek, zatytułowany Rubble Without a Cause, ukaże się pod koniec roku.

King’s Quest – dzisiaj premiera pierwszego epizodu
King’s Quest – dzisiaj premiera pierwszego epizodu

Renox, 28 lipca 2015, 09:50

Dzisiaj odbędzie się premiera pierwszego epizodu gry King’s Quest - dziewiątej odsłony kultowego już cyklu gier przygodowych. Odcinek o nazwie A Knight to Remember udostępniony zostanie za około 10 godzin na pecetach i konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Jutro omawiana produkcja trafi również na sprzęt Microsoftu.

King's Quest zostanie zaprezentowany na gali The Game Awards
King's Quest zostanie zaprezentowany na gali The Game Awards

Jakub Mirowski, 3 grudnia 2014, 10:30

King's Quest, nowa odsłona klasycznej serii gier przygodowych, zostanie zaprezentowana podczas gali The Game Awards w Las Vegas, w nocy z piątku na sobotę. Podczas imprezy uhonorowani zostaną także założyciele firmy Sierra Entertainment - Ken i Roberta Williams.

Nowe King's Quest i Geometry Wars 3: Dimensions zapowiedziane – Sierra powraca do życia
Nowe King's Quest i Geometry Wars 3: Dimensions zapowiedziane – Sierra powraca do życia

luckie, 12 sierpnia 2014, 18:18

Sierra oficjalnie wraca na rynek, jako dystrybutor gier niezależnych. W pierwszej kolejności firma wypuści nową odsłonę King’s Quest oraz Geometry Wars 3: Dimensions.

Nowy King’s Quest może pojawić się na targach Gamescom
Nowy King’s Quest może pojawić się na targach Gamescom

luckie, 11 sierpnia 2014, 11:30

Według najświeższych plotek, odrodzone Sierra Entertainment powierzyło stworzenie kolejnej odsłony przygodówki King’s Quest studiu The Odd Gentlemen (The Misadventures of P.B. Winterbottom). Gra ma zostać zapowiedziana podczas odbywających się w tym tygodniu targów Gamescom.

Sierra Entertainment powróci podczas targów gamescom 2014
Sierra Entertainment powróci podczas targów gamescom 2014

luckie, 8 sierpnia 2014, 11:35

Wygląda na to, że firma Activision postanowiła wskrzesić studio Sierra Entertainment, twórców m.in. King's Quest czy Leisure Suit Larry. Nowy projekt dewelopera zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu podczas targów Gamescom 2014.

Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę
Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę

Adrian Werner, 4 lutego 2013, 11:00

Mamy doskonałe wieści dla fanów przygodówek. Z emerytury powrócić postanowił Jim Walls, czyli ojciec serii Police Quest. Twórca ma w planach nową grę, na którą fundusze zamierza zebrać za kilka miesięcy na Kickstarterze.

Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę
Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę

Adrian Werner, 15 kwietnia 2012, 12:51

Po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni fani przygodówek mają nowy powód do radości. Swój powrót do branży ogłosili ojcowie serii Space Quest - Mark Crowe oraz Scott Murphy, znani bardziej jako Two Guys from Andromeda.

Leisure Suit Larry powróci w przyszłym roku
Leisure Suit Larry powróci w przyszłym roku

Adrian Werner, 11 października 2011, 08:59

Mamy doskonałe wieści dla fanów przygodówek. Dowiedzieliśmy się, że szykowany jest powrót klasycznej serii Leisure Suit Larry.

Sierra zamyka oficjalne serwery 21 gier

Jiker, 9 października 2008, 11:45

Firma Sierra poinformowała nas o planowanym zamknięciu oficjalnych serwerów, dzięki którym możliwe jest toczenie rozgrywek sieciowych w 21 tytułach wydanych w okresie od 1998 do 2006 roku. Oznacza to, że większość funkcjonalności i ułatwień wynikających z obecności serwerów dedykowanych zostanie wyłączona.

Sierra otwiera oficjalną witrynę gry Prototype
Sierra otwiera oficjalną witrynę gry Prototype

Przemysław Zamęcki, 9 kwietnia 2008, 09:59

Sierra uruchomiła właśnie oficjalną witrynę internetową poświęconą nowej grze powstającej w studiu Radical Entertainment – Prototype.

Przyszłość gier z logiem Sierra Entertainment pod znakiem zapytania

Przemysław Zamęcki, 19 marca 2008, 16:37

Jak donosi na swoim blogu jeden z redaktorów serwisu Variety, odpowiedzialny za dział poświęcony grom video, koncern Sierra mogą czekać ciężkie czasy, z likwidacją włącznie.

Sierra Online zapowiada dwie nowe gry na XBLA i PC
Sierra Online zapowiada dwie nowe gry na XBLA i PC

Metatron, 13 października 2007, 13:16

Serwis Gamasutra poinformował, że należąca do Vivendi Games Sierra Online zapowiedziała dwie nowe produkcje, które tej zimy trafią do oferty Xbox LIVE Arcade oraz udostępnione zostaną do pobrania na komputery PC.

Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra
Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra

Jiker, 21 sierpnia 2007, 11:02

Firma Sierra Inc. zaprezentowała światu swoją najnowszą produkcję – grę akcji noszącą tytuł Wet. Pozycja, w której wcielimy się w ponętną najemniczkę o imieniu Rubi, ukaże się najprawdopodobniej na konsolach nowej generacji oraz komputerach klasy PC w przyszłym roku.

Sierra kończy wspierać 20 tytułów w trybie multiplayer

neoXs, 20 lipca 2007, 18:08

Koncern Sierra Entertainment, Inc ogłosił , iż w dniu 16 sierpnia bieżącego roku zaprzestaje wspierać tryby rozgrywki wieloosobowej 20 gier. Co to oznacza dla użytkowników tych tytułów? Brak łatek poprawiających błędy oraz wyłączenie serwerów utrzymywanych przez wymieniony koncern.

Podczas E3 Sierra zaprezentuje trzy nowe gry
Podczas E3 Sierra zaprezentuje trzy nowe gry

Major Doktor Upiorna, 9 lipca 2007, 13:33

Dowiedzieliśmy się, że ekipa odpowiedzialna z wydanie takich tytułów, jak Carcassonne i Assault Heroes, należących do oferty usługi Xbox Live Arcade zamierza wypuścić trzy kolejne gry, mające wejść w jej skład. Jeszcze w tym tygodniu, podczas targów E3 pracownicy firmy Sierra zaprezentują następujące produkcje: Battlestar Galactica, Commanders: Attack! i Switchball.

Serwer WON firmy Sierra zmarł śmiercią (nie)naturalną

Speed, 16 lipca 2004, 14:19

W ostatnim oświadczeniu prasowym Valve Software poinformowało fanów, że w dniach 26-31 lipca serwer „WON” firmy Sierra, umożliwiający fanom grę w popularnego Counter-Strike - najsłynniejszą modyfikację do gry Half-Life, zmieniającą ją w taktyczne pole walki do rozgrywki drużynowej w Internecie - zostanie definitywnie zamknięty. Decyzja ta jest bezpośrednim następstwem niedawnej likwidacji firmy Sierra.

Klasyczne gry przygodowe ze stajni korporacji Sierra na platformie N-Gage

eLKaeR, 6 stycznia 2004, 10:10

Akronim AGI (Adventure Game Interpreter) jest z pewnością bardzo dobrze znany entuzjastom „staroszkolnych” produktów elektroniczno-rozrywkowych i odnosi się do specyficznego systemu funkcjonowania (wpisywanie komend w języku angielskim itd.) szeregu wirtualnych przygodówek marki Sierra, wydanych w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i posiadających obecnie status pozycji absolutnie klasycznych. Rosyjska grupa developerska o nazwie OpenTrap Software opracowała specjalny interfejs, umożliwiający uruchamianie gier wspomnianego typu przez kieszonkowe urządzenia z rodziny Series 60 (konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3650, 3660, 6600, 7650 i Siemens SX1).

Sierra przesuwa terminy wydania swych gier...

Łosiu, 3 października 2002, 09:19

Sierra przekazała dziś graczom dwie niezbyt pocieszające nowiny. Mianowicie potwierdziła nieoficjalne doniesienia serwisu 10-David dotyczące daty wydania gry SWAT: Urban Justice. W chwili obecnej jej termin wydania to „gdzieś w roku 2003”. Sklepy Internetowe podają bardzo różne terminy premier: Electronics Boutique – 14 marzec 2003; Amazon – 15 styczeń 2003; GameStop – 2 czerwiec 2003; GameFixx/CompUSA – 1 marzec 2003. Przesunięto też wydanie nowej edycji Tribes 2 do 27 listopada. Docelowo gra miała znaleźć się w sklepach w tym tygodniu, jednak w ostatniej chwili znaleziono kilka problemów i błędów w nowych dodatkach (ostatnim patchu i modzie Team Rabbit 2), których nie wykryto w czasie beta testów. W trosce o dobrą jakość produktu zdecydowano się przesunąć wydanie gry.

Sierra - czego nie przedstawi na targach E3

Łosiu, 16 kwietnia 2002, 09:10

Już za miesiąc rozpoczną się największe światowe targi gier komputerowych „E3” i wszystkie znaczące firmy przedstawią na nich swe najnowsze tytuły. Niestety, jak poinformowała firma Sierra, na targach nie ujrzymy trzech bardzo oczekiwanych gier: Tribes Fast Attack, Emperor: Rise of the Middle Kingdom oraz Homeworld 2.

Byli pracownicy Sierra Inc. tworzą nowe firmy developerskie

Sznur, 5 listopada 2001, 19:03

Znane są już losy zwolnionych w sierpniu pracowników Sierra Inc., wśród których znalazł się cały zespół Dynamix, o czym zresztą informowaliśmy dwukrotnie (najpierw z plotek, a następnie już oficjalnie). Dziś już wiadomo, że ich drogi ponownie zetknęły się z przemysłem gier komputerowych.

Sierra On-Line wydawcą gier z Fox Interactive. NOLF 2 zapowiedziany.

Sznur, 2 maja 2001, 19:52

Fox Interactive, wydawca takich znanych tytułów jak Alien vs Predator czy No One Lives Forever, podpisał umowę z Vivendi Universal Publishing, zgodnie z którą jego gry będą wydawane i dystrybuowane przez Sierra On-Line. Przy okazji zapowiedziano sequel NOLF.

Sierra On-Lina wydała Pokój Zabaw

Sznur, 10 marca 2001, 17:32

Sierra On-Line wydał zestaw gier Game Room, w skład którego wchodzi wiele popularnych zabaw przeznaczonych dla całej rodziny. W zestawie znajdą się takie gry jak pinball, tenis stołowy, bilard, strzałki czy hokej.