Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka SWAT: Target Liberty (PSP)
OkładkaSWAT: Target Liberty (PSP)

SWAT: Target Liberty PSP

Kolejna odsłona popularnej serii SWAT, tym razem w wydaniu na przenośną konsolkę firmy Sony. Przejmujemy dowództwo nad oddziałem SWAT, przystępując do kilkunastu zróżnicowanych misji.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SWAT: Target Liberty Premiera PSP

16października2007

pudełko PL

9maja2008

producent: 3G Studios wydawca: Sierra wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SWAT: Target Liberty jest kolejną odsłoną cieszącej się ogromną popularnością i wydawanej przez firmę Sierra serii produktów. Tytuł ten nie nawiązuje bezpośrednio do żadnego ze swoich poprzedników, wydanych na inne platformy sprzętowe. Ogólne założenia rozgrywki są jednak bardzo zbliżone. Przejmujemy więc kontrolę nad tytułowym oddziałem SWAT, odbijając zakładników z rąk porywaczy oraz biorąc udział w innych niebezpiecznych misjach. Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba wydania gry z serii SWAT na popularne modele konsol. Posiadacze PS2 i Xbox’ów w przeszłości otrzymali już bowiem grę Global Strike Team. Tym razem jednak nowy produkt wyłącznie z myślą o posiadaczach konsolek PSP. Za opracowanie tej gry odpowiedzialne jest nowopowstałe 3G Studios. Firma ta w przeszłości wydała tylko jedną grę – Stacked with Daniel Negreanu (również na PSP).

Akcja najnowszej odsłony serii SWAT rozgrywa się w okolicach Nowego Jorku, w niedalekiej przyszłości (odwiedzamy między innymi Central Park czy stację Grand Central). Za opracowanie szczegółów fabuły odpowiedzialny jest Scott Rosenbaum, jeden z producentów popularnego serialu sensacyjnego „The Shield”. Target Liberty jest produktem z silnie położonym naciskiem na taktyczny aspekt rozgrywki. Przed rozpoczęciem każdej misji ustalamy skład drużyny, wybierając dwóch pomocników spośród czterech postaci. Osoby te są następnie kontrolowane przez AI, gdyż gracz steruje dowódcą drużyny. Team należy także odpowiednio wyposażyć. Znajdując się już na mapie, gracz może wydawać swoim podwładnym polecenia, choć zazwyczaj kopiują oni wykonywane przez dowódcę ruchy. Każda z dostępnych postaci opisana została kilkoma współczynnikami, takimi jak celność, spostrzegawczość, czy umiejętność zastraszania wrogów, dzięki czemu szybciej złożą broń.

Misje oparte są na znanej fanom serii strukturze. Zazwyczaj musimy dotrzeć do miejsca, w którym przetrzymywani są zakładnicy, likwidując napotykanych wrogów. Ważną rolę odgrywa oczywiście poznanie terenu, a także utrzymanie przy życiu podległych sobie ludzi, a to dlatego, że po zakończeniu każdej misji wyświetlane jest pełne podsumowanie. Gracz zdobywa także punkty doświadczenia, dzięki którym może rozwijać wybrane zdolności członków ekipy. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza zadbano o rozbudowany multiplayer dla czterech graczy. Walki mogą być rozgrywane na około dziesięciu gotowych planszach, choć przygotowano też generator map. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym, aczkolwiek otoczenie jest w pełni trójwymiarowe. Na uwagę zasługują szczegółowo animowani członkowie tytułowego oddziału.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

SWAT: Target Liberty cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SWAT: Target Liberty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra pokazuje przypadki dyskryminacji lub zawiera materiały, które mogą do niej zachęcać. Gra zawiera elementy przemocy.