Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Adventures of Willy Beamish (PC)
OkładkaThe Adventures of Willy Beamish (PC)

The Adventures of Willy Beamish PC

The Adventures of Willy Beamish to ostatnia, klasyczna przygodówka wyprodukowana przez studio Dynamix, ale też zdaniem wielu najciekawsza.

Przygodowe

The Adventures of Willy Beamish Premiera PC

21kwietnia1991

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Adventures of Willy Beamish

EcoQuest: The Search for Cetus

Perils of Man

Flight of the Amazon Queen

The Adventures of Willy Beamish to ostatnia, klasyczna przygodówka wyprodukowana przez studio Dynamix, ale też zdaniem wielu najciekawsza. Tym razem autorzy zrezygnowali z poważnej tematyki (Rise of the Dragon, Heart of China) na rzecz luźnych i zabawnych perypetii typowego, amerykańskiego młodzieńca. Tytułowy bohater sprawia wrażenie znudzonego wszystkim nastolatka. Uczy się przeciętnie i sprawia ogromne problemy wychowawcze. Jedyne, co go tak naprawdę pasjonuje to gry video, w które namiętnie tłucze w każdej, wolnej chwili. Willy’emu marzy się udział w krajowych zawodach Nintari, na drodze stoją jednak rodzice, którzy nijak nie mogą pojąć pasji chłopca. W dodatku oliwy do ognia dolał ostatni dzień w szkole przed wakacjami, kiedy to nasz bohater musiał zostać po lekcjach. Sami widzicie, że kolega ma trudne dzieciństwo.

Gra, jak na klasyczną przygodówkę przystało, zawiera wszystkie elementy charakterystyczne dla gatunku. Willy może zbierać przedmioty i pakować je do plecaka, rozmawiać z napotkanymi ludźmi a także poruszać się po kilkudziesięciu barwnych lokacjach. Swoistym novum, mającym duży wpływ na rozgrywkę jest „miernik kłopotów”. Ilekroć Willy zrobi coś nie po myśli rodziców: spóźni się na obiad, nie wyprowadzi psa czy nie pomoże mamie w kuchni – wskaźnik ten będzie rósł. W najgorszym przypadku dostaniemy bilet do szkoły kadetów i najciekawszy okres z życia mamy z głowy. Oczywiście, wypełniając wolę opiekunów a także nie wtykając nosa w nie swoje sprawy, utrzymamy wskaźnik na niskim poziomie i z powodzeniem będziemy kontynuować rozgrywkę. Myliłby się jednak ten, kto pomyśli, że gra jest przez to nudna. Wręcz przeciwnie. Scenarzyści zadbali o to, żeby przygoda chłopca obfitowała w różne, „nieciekawe” historie, poza tym, to my dokonujemy wyboru postępowania a co za tym idzie, sami decydujemy czy Willy podporządkuje się woli rodziców czy też będzie działał wbrew ich poleceniom.

Oprawa audiowizualna jest wyśmienita. Grafika utrzymana w komiksowym stylu sprawia fenomenalne wrażenie. Na uwagę zasługują też barwne i pieczołowicie wykonane tła. Muzyka, jak to w rodzinie Sierry bywa, również utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Mimo, że The Adventures of Willy Beamish może sprawiać wrażenie gry przeznaczonej dla młodszych graczy, bez wyrzutów sumienia mogą się z nią zmierzyć także starsi i bardziej doświadczeni entuzjaści przygodówek. Z pewnością nie będzie to czas stracony.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Adventures of Willy Beamish: Odpowiednia dla każdego wieku.