Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Pepper's Adventures in Time (PC)
OkładkaPepper's Adventures in Time (PC)

Pepper's Adventures in Time PC

Pepper’s Adventures in Time to przygodówka o charakterze edukacyjnym, która pozwoli wcielić Ci się w rolę Pepper Pumpernickel – małej, inteligentnej dziewczynki. Fabuła programu koncentruje się wokół maszyny do podróżowania w czasie, stworzonej przez szalonego doktora Freda.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pepper's Adventures in Time Premiera PC

13czerwca1993

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pepper’s Adventures in Time to przygodówka o charakterze edukacyjnym, która pozwoli wcielić Ci się w rolę Pepper Pumpernickel – małej, inteligentnej dziewczynki. Fabuła programu koncentruje się wokół maszyny do podróżowania w czasie, stworzonej przez szalonego doktora Freda. Jej użycie spowodowało sporo zamieszania w zamierzchłej historii Stanów Zjednoczonych, co może przynieść katastrofalne skutki dla żyjących dziś ludzi. Pepper, która wraz ze swoim psem skorzystała z usług wehikułu czasu, musi naprawić wszystkie błędy w przeszłości a w szczególności zaopiekować się słynnym naukowcem, Benjaminem Franklinem.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, gra na pierwszy rzut oka nie różni się specjalnie od innych produkcji Sierry z tamtego okresu. Pepper kierujemy za pomocą kilku standardowych ikon: chodzenia, konwersacji, oglądania, podnoszenia i używania przedmiotów. Sytuacja zmienia się, gdy program umożliwi nam poruszanie się psem dziewczynki o imieniu Lockjaw. Czworonogi jak wiadomo, przedmiotów w inwentarzu nie przechowują, ale mogą za to wąchać, grzebać w ziemi czy też gryźć. W kilku momentach, wykorzystanie tych umiejętności będzie kluczowe dla dalszego rozwoju akcji. Oprócz tego, cały czas dostępne są także dwie inne ikony. Pierwsza z nich ma charakter edukacyjny i informuje gracza, czy napotykane rzeczy są zgodne z prawdą historyczną. Trzeba uczciwie przyznać, że to najmocniejszy punkt rozgrywki. W każdym momencie możemy przetestować interesujący nas obiekt i np. dowiedzieć się, że w oknach osiemnastowiecznych magazynach nie wprawiano szyb, gdyż były one potwornie drogie. Tego typu smaczków jest mnóstwo i warto poświęcić im trochę czasu, zwłaszcza, że ciekawostki są bardzo pouczające. Ostatnia ikona to quiz. W trakcie rozgrywki, należy znaleźć odpowiedzi na zawarte tu pytania. Pod koniec każdego aktu, program sprawdzi czy udało Ci się to zrobić. Jeśli odpowiedzi będą poprawne, będziesz mógł bez obaw rozpocząć rozgrywkę w kolejnym etapie.

Pepper’s Adventures in Time jak na rasową przygodówkę Sierry przystało, zawiera dużą ilość rozmaitych zagadek, których rozwiązywanie posuwa akcję do przodu. Nie są one specjalnie trudne, wszak program skierowany jest do młodszych graczy, ale mimo to można się czasem zaciąć. Program charakteryzuje się ładną oprawą wizualną i niezłym udźwiękowieniem, co zresztą stało się wizytówką Sierry. Bez wątpienia, Pepper’s Adventures in Time to godna polecenia, solidna produkcja, która ucząc poprzez zabawę, może się okazać interesują nie tylko dla młodszych graczy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Pepper's Adventures in Time: Odpowiednia dla każdego wieku.