Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Realm Online (PC)
OkładkaThe Realm Online (PC)

The Realm Online PC

The Realm Online to najstarszy przedstawiciel gatunku, znanego dziś jako MMORPG, pozwalający zagłębić się w fantastyczny świat, pełen potworów i magii.

RPG | MMO

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Realm Online Premiera PC

4grudnia1996

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Realm Online

Ultima Online

Dark Age of Camelot

Asheron's Call

The Realm Online to najstarszy przedstawiciel gatunku, znanego dziś jako MMORPG, pozwalający zagłębić się w fantastyczny świat, pełen potworów i magii. Dużą zaletą programu jest możliwość jednoczesnego uczestnictwa w grze setek, a może nawet tysięcy graczy. Mogą oni wspólnie podróżować, wykonywać zadania, atakować potwory, czy też wstępować w szeregi rozmaitych gildii.

Jednym z najmocniejszych aspektów gry, jest proces tworzenia naszego bohatera. Każdy z graczy może wybierać spośród trzech ras: ludzi, elfów i gigantów. Oczywiście, różnią się one pomiędzy sobą w dość istotny sposób, np. giganci są najlepsi w walce, ale już z magią u nich gorzej. Jeśli chcemy rzucać czary, lepiej wybrać elfa i maksymalnie rozwijać jego inteligencję. Duża ilość profesji, w które może wcielać się przedstawiciel danej rasy, tworzy interesujące mieszanki. Możemy próbować stworzyć ludzkiego czarodzieja, który jednocześnie będzie przyzwoicie sprawował się w walce wręcz. Lepiej jednak poświęcić dostępne na początku punkty na rozwój podstawowych cech i wyszkolić naszego bohatera w danej dziedzinie do maksimum.

System walki oparty jest o podział na tury. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Z jednej strony grać mogą ludzie z gorszym połączeniem (w 1996 była to norma), z drugiej program traci trochę na realizmie, wiadomo bowiem, że skoro akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, tak integralny składnik jak walka, również powinien w nim pozostać. Był to także główny powód, dlaczego The Realm Online nie zdobył oszałamiającej popularności, na miarę innych produktów tamtych czasów: Ultima Online, czy Meridian 59.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Realm Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Realm Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 100
  • 16 MB RAM