Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Heart of China (PC)

Heart of China PC

Interesująca przygodówka "point & click", której pomysłodawcą jest Jeffrey Tunnell, twórca słynnej serii The Incredible Machine.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Heart of China (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20sierpnia1991

Interesująca przygodówka, której pomysłodawcą jest Jeffrey Tunnell, twórca słynnej serii The Incredible Machine. Gracz wciela się w rolę Jake’a „Lucky” Mastersa, który zostaje wynajęty przez bogatego biznesmena do odnalezienia jego córki, siostry miłosierdzia Kate Lomax. Pielęgniarka została porwana z kliniki w chińskiej wiosce Chengdu i umieszczona w pobliskiej fortecy. Lomax sugeruje również kontakt z miejscowym ninją, niejakim Zhao Chi, który będzie równie przydatnym, co stresującym kompanem w przygodzie.

Gra wykorzystuje nieznacznie zmodyfikowany interfejs „point & click”. Za pomocą lewego klawisza myszy wykonujemy wszystkie podstawowe czynności, jak rozmowa, zbieranie przedmiotów, poruszanie się pomiędzy lokacjami, natomiast prawym uzyskujemy opisy wskazanego kursorem miejsca. Inwentarz jest dostępny po naciśnięciu ikony Jake’a, która znajduje się w prawym, dolnym rogu ekranu. Fabuła jest całkowicie liniowa, chociaż w kilku miejscach zdarzają się wyjątki od tej reguły, np. gdy Chi i Lucky dostaną się w pobliże twierdzy, można wybrać którego z bohaterów i wejść do niej na dwa różne sposoby. W tego typu sytuacjach zawsze pokazuje się specjalna ikona, która sugeruje kilka rozwiązań danego problemu. Ponadto w grze występuje kilka motywów typowo zręcznościowych, ale można je bez problemu ominąć. Wydawałoby się, że jest to wszystko czego fan przygodówek mógłby wymagać, ale zdarzają się i zgrzyty. Największym z nich jest to, że gracz może zginąć w każdym momencie, na ogół źle prowadząc rozmowy w ścieżkach dialogowych. Potrafi to być naprawdę denerwujące, dlatego często trzeba korzystać z opcji save, co zabawy z pewnością nie uprzyjemnia.

Bardzo mocną stroną gry jest digitalizowana grafika w niskiej rozdzielczości, korzystająca z dobrodziejstw rozszerzonej do 256 kolorów palety. Wszystkie postacie odgrywane są przez zawodowych aktorów, co prawda nie pierwszoligowych, ale zapadających w pamięć. Równie dobra jest oprawa muzyczna, pasująca nastrojem do lat dwudziestych ubiegłego stulecia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heart of China

16+

Wymagania sprzętowe Heart of China

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: 286, 640 KB RAM, VGA