Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOXGCN
Okładka The Incredible Hulk: Ultimate Destruction (PS2)

The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

The Incredible Hulk: Ultimate Destruction to kolejna gra akcji oparta na podstawie popularnego komiksu firmy Marvel, która została jak zwykle przygotowana przez studio Radical Entertainment.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics

Okładka The Incredible Hulk: Ultimate Destruction (PS2)

data premiery gry:

23sie2005

PS2 XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Incredible Hulk: Ultimate Destruction to kolejna gra akcji oparta na podstawie popularnego komiksu firmy Marvel, która została jak zwykle przygotowana przez studio Radical Entertainment. Głównym bohaterem programu jest Bruce Banner, geniusz naukowy, zamieniający się pod wpływem wzrostu agresji w silnego, ale niezbyt inteligentnego stwora. Rozgrywka koncentruje się na nieustannej walce z siłami wroga (reprezentowanych przez inne postaci z Universum Marvela), oraz wojskiem, które za wszelką cenę chce pozbyć się zielonego giganta.

W grze dostępne są dwie areny. Przez większą część gry, Hulk przebija się (dosłownie i w przenośni) przez olbrzymią metropolię, siejąc zniszczenie zarówno na ulicach, jak i na dachach budynków. Kilka scenariuszy rzuci nas na również na pustynne tereny znane jako Badlands, gdzie zmasowany atak przypuści wojsko.

Programiści Radical Entertainment potraktowali tytuł gry niezwykle poważnie. Praktycznie wszystkie obiekty występujące na ulicach miast można zniszczyć, doszczętnie zdemolować, lub zamienić w broń. Zwłaszcza ten ostatni czynnik ma w The Incredible Hulk: Ultimate Destruction ogromne znaczenie i w dużej mierze decyduje o wyjątkowo morderczym charakterze gry. Zielony stwór może np. podnosić samochody i rzucać nimi we wrogów, rozdzierać pojazdy na pół i zawijać blachę wokół pięści, wzmagając przy tym ich siłę, czy wyrywać okoliczne latarni i używać ich jako kija baseballowego. Dostępny arsenał zmienia się w zależności tego, co aktualnie znajduje się pod ręką. Dzięki temu gra stwarza ogromne możliwości w doborze „uzbrojenia” i ani chwili nie pozwala się nudzić.

Gra została wyposażona w trójwymiarowe środowisko, które realistycznie reaguje na nasze poczynania. Jeżeli skoczymy z dużej wysokości, możemy być pewni, że po wylądowaniu jezdnia zostanie wgnieciona w ziemię. Podobne sytuacje mają miejsce, kiedy wspinamy się, lub biegniemy po fasadzie budynku. Duża liczba przeciwników, w tym tzw. „bossów” (niektórych nawet 15 razy większych od głównego bohatera) oraz olbrzymia ilość ruchów, uderzeń i kombosów (ponad 150), udostępnianych w trakcie rozgrywki sprawia, że jest to najbardziej destrukcyjna, wirtualna adaptacja popularnego komiksu, jaka kiedykolwiek trafiła na rynek gier video.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 218 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

Klasyfikacja PEGI The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
The Incredible Hulk: Ultimate Destruction - recenzja gry
The Incredible Hulk: Ultimate Destruction - recenzja gry

Recenzja 18 października 2005, 12:34

Tym sposobem przedstawiłem Wam jeden z nielicznych negatywnych aspektów recenzowanej pozycji. Z czystym sumieniem mogę przejść do opisu samej gry. A ta jest bardzo interesująca. The Incredible Hulk: Ultimate Destruction to pozycja TPP obfitująca w pełne mocy pojedynki. Przypomnijcie sobie ostatnią, dostępną w Europie konsolową odsłonę Spider-Mana (Spider-Man 2: The Game), lecz smukłego bohatera podmieńcie na mocarnego Hulka. Dodajcie możliwość demolowania całych dzielnic, powodowania pożarów i wykonywania potężnych ciosów specjalnych, a zrozumiecie co mam na myśli. Rozgrywka, a także sama postać herosa wznieca w nas tak duże pokłady agresji, że jedyną rzeczą, o której marzymy jest destrukcja. Czysta, pozbawiona zbędnych ceregieli demolka. Autorzy postanowili zrezygnować z misji skradankowych, w których wcielaliśmy się w ludzką postać Bruce’a Bannera (obecnych w poprzedniej grze, zatytułowanej The Hulk). Według mnie jest to strzał w dziesiątkę – te, w których bawiliśmy się zielonym stworem były zwyczajnie ciekawsze.

PS2
XBOX
GCN