Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Island of Dr. Brain (PC)
OkładkaThe Island of Dr. Brain (PC)

The Island of Dr. Brain PC

Kontynuacja gry logicznej Castle of Dr. Brain. Nasze wysiłki koncentrują się wokół zagadek, które sprawdzają naszą inteligencję i wiedzę z ponad dwudziestu pięciu dziedzin.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Island of Dr. Brain Premiera PC

5kwietnia1992

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Island of Dr. Brain to sequel gry logicznej Castle of Dr. Brain, która podobnie jak wydany w 1991 roku pierwowzór, wchodzi w skład grupy produktów o nazwie Sierra Discovery Series. Cykl ten ma charakter edukacyjny i skierowany jest do najmłodszych użytkowników komputerów.

W nagrodę za rozwiązanie wszystkich zagadek podczas poprzedniej przygody, doktor Thaddeus Egghead Brain mianował Cię swoim asystentem. Teraz błyskotliwy naukowiec potrzebuje Twojej pomocy. Podczas pracy nad najnowszym, ściśle tajnym projektem, uczony został uderzony w głowę i pozbawiony przytomności przez nieznanego sprawcę. Doktor Brain uważa że za tym nikczemnym atakiem stoi jego największy konkurent, pragnący przywłaszczyć sobie cudze osiągnięcia i zdobyć w ten sposób niezasłużone laury. Jak już się zapewne domyślasz, to właśnie Ty drogi asystencie spróbujesz wyprzedzić nikczemnika, doprowadzając do szczęśliwego końca projekt swojego pracodawcy.

Złodziej nie wie, że do zasilania urządzenia niezbędna jest specjalna bateria, którą – na wszelki wypadek – doktor ukrył gdzieś na swojej wyspie. Brain pragnie, żebyś udał się na miejsce i odzyskał cenny przedmiot. Zadanie nie będzie łatwe. Bateria chroniona jest przez kilkanaście pułapek, które należy zneutralizować, wykonując określone polecenia. Powtórka z rozrywki? Jak najbardziej, ale tym razem w tropikalnej atmosferze.

Zmagania w Island of Dr. Brain koncentrują się wokół wspomnianych wyżej zagadek, stanowiących odrębne wyzwania. Wyspa dokładnie sprawdzi Twoją inteligencję i wiedzę, testując Cię z ponad dwudziestu pięciu dziedzin. Wśród zagadnień znajdują się m.in.: algebra, ciągi matematyczne, synonimy, fizyka, genetyka, programowanie i umiejętność czytania map. Mocnym punktem programu jest regulowany poziom trudności, dzięki czemu w dowolnym momencie można dostosować go do predyspozycji użytkownika. Jeśli mimo obniżenia poprzeczki zagadki wydają się zbyt skomplikowane, zawsze można skorzystać z podpowiedzi. Co prawda ich liczba jest ściśle ograniczona, ale poprawnie wykonane zadania zwiększają pulę dostępnych ułatwień.

Gra charakteryzuje się ładną, kolorową grafiką, miłą dla ucha oprawą dźwiękową oraz intuicyjnym, banalnym w obsłudze interfejsem, który dotąd można było podziwiać w przygodówkach firmy Sierra On-Line z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Island of Dr. Brain: Odpowiednia dla każdego wieku.