Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Urban Runner (PC)
OkładkaUrban Runner (PC)

Urban Runner PC

Zrealizowany w formie interaktywnego filmu, detektywistyczny thriller przygodowy. Wcielamy się w amerykańskiego dziennikarza, który prowadząc w Paryżu dochodzenie w sprawie groźnego dilera narkotyków, zostaje wrobiony w jego zabójstwo.

Przygodowe | thriller | full motion video

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Urban Runner Premiera PC

31grudnia1996

pudełko PL

31grudnia1996

producent: Coktel Vision wydawca: Sierra wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Urban Runner to zrealizowany w formie interaktywnego filmu detektywistyczny thriller przygodowy. Za powstanie gry odpowiada, znane głównie z serii Gobliiins, francuskie studio Coktel Vision, zaś rolę wydawcy przejęła specjalizująca się w podobnych produkcjach firma Sierra On-Line.

W grze wcielamy się w przebywającego w Paryżu amerykańskiego dziennikarza imieniem Max, który prowadzi śledztwo w sprawie znanego dilera narkotyków, chronionego rzekomo przez jednego z wpływowych polityków. W zamian za obciążające urzędnika zdjęcia, przestępca zgadza się spotkać, jednak po przybyciu na miejsce okazuje się, że został on zamordowany, a nasz bohater zostaje wrobiony w to właśnie zabójstwo. Max ukrywając się, kontynuuje dochodzenie, mające na celu udowodnienie jego niewinności. Mężczyzna znajduje sojuszniczkę w kochance dilera, Addzie, która również pragnie wyjaśnić zagadkę jego śmierci.

Urban Runner zrealizowany jest w typowy dla filmów interaktywnych sposób i polega na zbieraniu przedmiotów, rozmowach z postaciami niezależnymi i rozwiązywaniu zagadek koniecznych dla postępu fabuły. Jeśli utkniemy, możemy skorzystać z jednej z 3 dostępnych kart Jokera, pełniących rolę podpowiedzi. Podczas gry przełączamy się pomiędzy postaciami Maxa i Addy, kontrolując je przy pomocy myszy. Rozgrywka jest podzielona pomiędzy statyczne sekwencje detektywistyczne (podczas których możemy spokojnie i bez pośpiechu eksplorować poszczególne lokacje, rozmawiać z napotkanymi osobami i wchodzić w interakcje z różnymi przedmiotami) oraz sekwencje akcji, w których należy w określonym czasie podjąć określone działanie. Błędny wybór kończy się najczęściej śmiercią kontrolowanego przez nas bohatera.

Produkcja składa się z czterech płyt CD z grą, wypełnionych przeszło 20 godzinami interaktywnego materiału wideo, zrealizowanego z udziałem 25 aktorów. W swoim czasie Urban Runner zaskakiwał stosunkowo wysokimi wymaganiami sprzętowymi - aby cieszyć się płynną grą i wysokiej jakości sekwencjami wideo, producenci zalecali wykorzystanie procesora typu Pentium oraz kartę grafiki zdolną wyświetlić 32-bitową paletę kolorów w rozdzielczości 640x480 pikseli.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Wymagania wiekowe Urban Runner: 16+

Urban Runner Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 20 MB HDD
  • DOS/Windows 3.x