Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Metaltech: EarthSiege (PC)

Metaltech: EarthSiege PC

Gra akcji w perspektywie pierwszoosobowej, skupiająca się na rywalizacji ludzi ze zbuntowaną rasą Cybridów. Zasiadając w kokpicie potężnego mecha, uczestniczymy w 45 misjach w ramach 8 kampanii, rozgrywających się na różnych kontynentach.

Akcji | FPP | science fiction | mechy i roboty

PC Windows
Okładka Metaltech: EarthSiege (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca1994

Metaltech: Earthsiege to pierwszoosobowa gra akcji, rzucająca graczy w sam środek rywalizacji potężnych mechów ze zbuntowanymi Cybridami. Producentem gry jest doświadczone studio Dynamix, znane z takich tytułów, jak Aces of the Deep, Betrayal At Krondor czy The Incredible Machine. W pracach nad grą uczestniczył również słynny twórca gier planszowych i systemów RPG – amerykańska firma FASA. I mimo, że akcja EarthSiege nie rozgrywa się (wzorem MechWarriora) w popularnym uniwersum Battletech, podobieństwa obu tytułów są dosyć wyraźne.

Akcja gry toczy się w XXV wieku, kiedy to w wyniku projektu o nazwie Prometheus stworzono unikalną rasę Cybridów. Stanowiła ona połączenie ludzkiej inteligencji z nowoczesną, cybernetyczną technologią i dzięki braku typowych ludzkich słabości szybko stała się podstawową siłą roboczą, wykorzystywaną do pracy w kopalniach oraz eksploracji kosmosu. Cybridy zaczęły być także masowo wykorzystywane przez wojsko do kontrolowania nowoczesnych mechów bojowych, zwanych w skrócie HERC-ami. Mające dostęp do najnowszych militarnych technologii maszyny w krótkim czasie zbuntowały się przeciwko ludziom, przejmując błyskawicznie kontrolę nad bazami, portami i miastami. Ofensywie Cybridów oparła się tylko jedna baza, która jako ostatni bastion ludzkości rozpoczęła przygotowania do ostatecznej konfrontacji ze zbuntowanymi cyborgami.

W grze przejmujemy kontrolę nad potężnym i znakomicie uzbrojonym HERC-em, aby wziąć udział w 45 misjach wymierzonym przeciwko Cybridom. Rozgrywają się one na różnorodnych terenach, a ich celem może być zniszczenie przeciwnika, eskorta zasobów czy też obrona bazy przed najazdem wroga. W realia każdej z misji wprowadzają nas sekwencje FMV, w których nasz dowódca przedstawia cele i wyjaśnia wszelkie niuanse naszego zadania. Zanim jednak przystąpimy do jego realizacji, musimy zadbać także o wybór załogi, odpowiednie wyposażenie naszego mecha w dostępne bronie oraz zarządzanie zasobami i kierunkiem badań nad nowymi technologiami.

Zasadniczą część gry spędzimy w kokpicie HERC-a, oglądając rozwój akcji z perspektywy pierwszoosobowej. Podczas gry odwiedzimy Amerykę Północną i Południową, Azję i Antaktykę. Każde z tych miejsc charakteryzuje się oczywiście odmiennymi warunkami, które mogą mieć istotny wpływ na przebieg zmagań. Do sterowania naszego mecha wykorzystujemy klawiaturę, choć gra współpracuje też z szeroką gamą joysticków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 5 FDD / 1 CD

Gry podobne do Metaltech: EarthSiege

Wymagania wiekowe Metaltech: EarthSiege

12+

Wymagania sprzętowe Metaltech: EarthSiege

PC Windows

Rekomendowane: 386DX 33 MHz, 4 MB RAM, DOS

Wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege za darmo na 20-lecie marki
Wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege za darmo na 20-lecie marki

wiadomość30 października 2015

Minęło ponad 20 lat, odkąd powstało uniwersum znane z cyklu sieciowych strzelanek Tribes. Z tej okazji studio Hi-Rez postanowiło udostępnić za darmo wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege – w sumie sześć klasycznych tytułów.