Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka MechWarrior (1989) (PC)
OkładkaMechWarrior (1989) (PC)

MechWarrior (1989) PC

Mechwarrior to symulator kilkudziesięciotonowych robotów, który przenosi Cię w odległą przyszłość - do roku 3024. Jako Gideon Braver wykonasz szereg misji i odzyskasz swoje prawo do królewskiego tronu.

Symulacje | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechWarrior (1989) Premiera PC

10maja1989

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do MechWarrior (1989)

Shattered Steel

Metaltech: EarthSiege

Shattered Steel

Nazywasz się Gideon Braver Vandenburg i jesteś spadkobiercą tronu. Niestety, podczas Twojej nieobecności na rodzinnej planecie, nieznani sprawcy zaatakowali i doszczętnie zniszczyli Twój dom, przy okazji wyrzynając w pień całą rodzinę. Jakby tego było mało, w ręce terrorystów wpadł rodowy Kielich, który jest jedynym, fizycznym potwierdzeniem Twych praw do tronu. Zamieszany w to morderstwo, postanawiasz odnaleźć prawdziwych zabójców i wymierzyć im sprawiedliwość. Mogłoby się wydawać, że powyższa opowieść to doskonałe wprowadzenie do kolejnej gry RPG osadzonej w realiach fantasy, ale nic bardziej mylnego. Mechwarrior to symulator kilkudziesięciotonowych robotów, który przenosi Cię w odległą przyszłość - do roku 3024.

Jako Gideon Braver (nazwisko rodowe mogłoby wzbudzić niepotrzebne podejrzenia), rozpoczynasz prywatną vendettę na pokładzie olbrzymiego robota klasy Jenner. Zarówno ta maszyna jak i otrzymany od znajomego zapas gotówki powinien Ci chwilowo wystarczyć. Szybko jednak przekonasz się, że aby przeżyć w tym niebezpiecznym świecie, będziesz potrzebować mocniejsze środki wyrazu.

Mechwarrior oferuje osiem typów robotów (Rifleman, Jenner, Shadow Hawk, Phoenix Hawk, Batllemaster, Warhammer, Marauder i Locust), różniących się pomiędzy sobą rozmaitymi czynnikami, np. szybkością czy wytrzymałością. Zarówno maszyny jak i niezbędne do ich wyposażenia uzbrojenie, kosztują sporo pieniędzy, które zarabiamy wypełniając misje zlecane przez różne osoby. W późniejszej fazie rozgrywki możemy poszerzyć swoją ekipę o dodatkowe roboty. Pilotować je będą inni śmiałkowie, których można wynająć przy kieliszku, w barze.

Właściwa akcja gry przedstawiona jest z perspektywy pierwszej osoby, natomiast prosty, trójwymiarowy silnik odpowiada za oglądane na zewnątrz środowisko. Ubóstwo elementów graficznych jest widoczne na każdym kroku, ale nie tylko to decyduje przecież o sile gry. W Mechwarrior na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim szybkie i emocjonujące walki robotów. Trzeba przyznać, że autorzy wywiązali się w tym względzie ze swojego zadania znakomicie. Gra potrafi wciągnąć jak mało która, o ile oczywiście będzie się miało na uwadze rok wydania i wszystkie wynikające z niego konsekwencje.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechWarrior (1989): 12+