Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka MechWarrior (1989) (PC)

MechWarrior (1989) PC

Mechwarrior to symulator kilkudziesięciotonowych robotów, który przenosi Cię w odległą przyszłość - do roku 3024. Jako Gideon Braver wykonasz szereg misji i odzyskasz swoje prawo do królewskiego tronu.

Symulacje | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

PC Windows
Okładka MechWarrior (1989) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10maja1989

Nazywasz się Gideon Braver Vandenburg i jesteś spadkobiercą tronu. Niestety, podczas Twojej nieobecności na rodzinnej planecie, nieznani sprawcy zaatakowali i doszczętnie zniszczyli Twój dom, przy okazji wyrzynając w pień całą rodzinę. Jakby tego było mało, w ręce terrorystów wpadł rodowy Kielich, który jest jedynym, fizycznym potwierdzeniem Twych praw do tronu. Zamieszany w to morderstwo, postanawiasz odnaleźć prawdziwych zabójców i wymierzyć im sprawiedliwość. Mogłoby się wydawać, że powyższa opowieść to doskonałe wprowadzenie do kolejnej gry RPG osadzonej w realiach fantasy, ale nic bardziej mylnego. Mechwarrior to symulator kilkudziesięciotonowych robotów, który przenosi Cię w odległą przyszłość - do roku 3024.

Jako Gideon Braver (nazwisko rodowe mogłoby wzbudzić niepotrzebne podejrzenia), rozpoczynasz prywatną vendettę na pokładzie olbrzymiego robota klasy Jenner. Zarówno ta maszyna jak i otrzymany od znajomego zapas gotówki powinien Ci chwilowo wystarczyć. Szybko jednak przekonasz się, że aby przeżyć w tym niebezpiecznym świecie, będziesz potrzebować mocniejsze środki wyrazu.

Mechwarrior oferuje osiem typów robotów (Rifleman, Jenner, Shadow Hawk, Phoenix Hawk, Batllemaster, Warhammer, Marauder i Locust), różniących się pomiędzy sobą rozmaitymi czynnikami, np. szybkością czy wytrzymałością. Zarówno maszyny jak i niezbędne do ich wyposażenia uzbrojenie, kosztują sporo pieniędzy, które zarabiamy wypełniając misje zlecane przez różne osoby. W późniejszej fazie rozgrywki możemy poszerzyć swoją ekipę o dodatkowe roboty. Pilotować je będą inni śmiałkowie, których można wynająć przy kieliszku, w barze.

Właściwa akcja gry przedstawiona jest z perspektywy pierwszej osoby, natomiast prosty, trójwymiarowy silnik odpowiada za oglądane na zewnątrz środowisko. Ubóstwo elementów graficznych jest widoczne na każdym kroku, ale nie tylko to decyduje przecież o sile gry. W Mechwarrior na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim szybkie i emocjonujące walki robotów. Trzeba przyznać, że autorzy wywiązali się w tym względzie ze swojego zadania znakomicie. Gra potrafi wciągnąć jak mało która, o ile oczywiście będzie się miało na uwadze rok wydania i wszystkie wynikające z niego konsekwencje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Gry podobne do MechWarrior (1989)

Wymagania wiekowe MechWarrior (1989)

12+

Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior
Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior

wiadomość30 września 2009

Serwis Joystiq wszedł podobno w posiadanie informacji sugerujących możliwość powstania filmowej adaptacji marki MechWarrior. Kinowa produkcja bazująca na słynnym cyklu symulującym walki potężnych robotów, miałaby zostać wyprodukowana przez Michaela Eisnera, byłego prezesa koncernu Walt Disney.

Prace nad nowym MechWarriorem potwierdzone
Prace nad nowym MechWarriorem potwierdzone

wiadomość9 lipca 2009

Nowa odsłona nieco zapomnianej serii o wielkich robotach MechWarrior rzeczywiście jest w produkcji. W tym tygodniu serwis Voodoo Extreme opublikował tajemnicze zwiastuny, które sugerowały taką możliwość. Zgodnie z wcześniejszymi domysłami produkcją gry zajmuje się studio Piranha Games, współpracujące z firmą Smith & Tinker, założoną przez Jordana Weismana, czyli autora oryginalnego MechWarriora.

MechWarrior 5 nadchodzi?!
MechWarrior 5 nadchodzi?!

wiadomość8 lipca 2009

Na łamach zachodniego serwisu Voodoo Extreme pojawiły się trzy krótkie zajawki filmowe z olbrzymimi robotami w rolach głównych. Bardzo możliwe, że to pierwsze materiały reklamujące zupełnie nową odsłonę serii MechWarrior!