Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Viper Racing (PC)

Viper Racing PC

Viper Racing jest jedną z najbardziej cenionych gier wyścigowych wydanych w 1998 roku. W zależności od upodobań może być stosunkowo prostą zręcznościówką, jak i skomplikowaną symulacją, wyposażoną na dodatek w bardzo realistyczny model uszkodzeń.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Viper Racing (PC)

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Viper Racing jest jedną z najbardziej cenionych gier wyścigowych wydanych w 1998 roku. W zależności od upodobań może być stosunkowo prostą zręcznościówką, jak i skomplikowaną symulacją, wyposażoną na dodatek w bardzo realistyczny model uszkodzeń. Sporą atrakcją jest też tytułowa licencja.

Opisywana ścigałka jest jedną z pierwszych gier w historii (wcześniej taka opcja pojawiła się między innymi w Need for Speed) dających możliwość przetestowania kultowego Chryslera/Dodge’a Vipera. Pojazd ten pojawił się w kilku różnych wersjach. Warto też odnotować, iż w dalszej części zabawy możemy odblokować inne pojazdy (a nawet dwupłatowiec), które nie są już jednak licencjonowane. Za produkcję Viper Racing odpowiedzialne jest studio Monster Games Incorporated, które opracowało wiele tytułów z serii NASCAR, a także grę Excite Truck, stworzoną wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo Wii.

Omawiana produkcja ma do zaoferowania trzy podstawowe tryby zabawy. Quick Race pozwala na zorganizowanie szybkiego wyścigu. Przed przystąpieniem do zawodów można wybrać kolor nadwozia, poziom trudności (trzy do wyboru), trasę, typ zawodów oraz długość wyścigu (przeważnie jest to ustalenie liczby okrążeń). Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się jednak kariera (Career). Możemy tu startować w kolejnych mistrzostwach, wygrywając puchary i odblokowując sobie nowe trasy. Wiele z tych elementów jest początkowo zablokowanych. Pomiędzy wyścigami możemy także dokonywać upgrade’ów, któro podzielono na kilka różnych grup. Możemy więc ulepszać silnik, skrzynię biegów, nadwozie, czy też zadbać o lepsze opony. Za każdy z tych przedmiotów należy oczywiście zapłacić. Fundusze pozyskuje się za wygrywanie kolejnych zawodów. Ostatni z podstawowych trybów to Multiplayer, dzięki któremu możemy zmierzyć się z innymi miłośnikami czterech kółek.

Na najwyższym poziomie trudności sterowanie maszyną jest bardzo utrudnione. Wskazane jest posiadanie odpowiedniej kierownicy. Warto też zaznaczyć, iż najmniejsza stłuczka może oznaczać koniec wyścigu. Gracz musi się więc bardzo pilnować. Istotną rolę odgrywa też bezbłędne poznanie trasy. Ponadto możemy dokonywać licznych zmian w ustawieniach pojazdu, co wykonuje się w wyznaczonym do tego celu garażu. Otoczenie jest w pełni trójwymiarowe. Warto także zaznaczyć, iż wyścig może być obserwowany z wielu różnych kamer. Jedna z nich oferuje pełnoprawny kokpit. Trasy są dość zróżnicowane. Mamy tu zarówno odcinki rozgrywane na terenach zurbanizowanych, jak i w ogromnych kanionach. AI komputerowych przeciwników jest bardzo agresywne. Przeciwnicy potrafią zajeżdżać nam drogę, zmuszając do zjechania na pobocze lub wyhamowania pojazdu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Viper Racing

odpowiednia dla każdego wieku