
Data wydania: 31 marca 1997
Druga odsłona słynnego cyklu gier wyścigowych, w której do dyspozycji pasjonatów motoryzacji oddano dziewięć luksusowych supersamochodów. Produkcja stara się w miarę realistycznie odwzorowywać zachowanie na drodze poszczególnych maszyn.
GRYOnline
Gracze
Need for Speed II to przygotowana przez Electronic Arts kontynuacja Road & Track Presents: The Need for Speed z 1994 roku. Tytuł ponownie pozwala zasiąść za sterami supersamochodów o niezwykłych osiągach i sprawdzić je na kilku trasach w różnych częściach świata.
Need for Speed II oferuje dziewięć samochodów i sześć tras. W wirtualnym garażu znalazły się maszyny pozostające w sferze marzeń wielu pasjonatów motoryzacji, jak ferrari F50, mclaren F1, ford GT90, jaguar XJ220 czy lotus esprit V8. Każdym z nich gracze mogą ścigać się na torach w różnych sceneriach, m.in. nad Morzem Śródziemnym, u stóp pasma górskiego czy nad wybrzeżem Pacyfiku. Nowinką w porównaniu do pierwszej części serii jest opcja modyfikacji ustawień poszczególnych aut, w tym chociażby kąta nachylenia spojlera, przełożeń skrzyni biegów czy czułości hamulców.
Produkcja Electronic Arts umożliwia rywalizację w pojedynczych wyścigach, w których gracz decyduje o liczbie oponentów i ich samochodach, a także turnieju, w którym triumf odblokowuje ukryte auto. Ciekawym urozmaiceniem jest moduł nokautu, w którym po każdym wyścigu odpada najsłabszy kierowca w stawce. Zmagania toczą się do momentu, aż zostanie tylko jeden najlepszy uczestnik. Need for Speed II umożliwia także zabawę nawet do ośmiu osób przez sieć LAN.
Need for Speed II to trójwymiarowa gra wyścigowa, której twórcy zadbali o jak najbliższe rzeczywistości odwzorowanie obecnych w stawce samochodów. W tym celu współpracowali z producentami poszczególnych maszyn, precyzując zachowanie aut na danym rodzaju nawierzchni i nagrywając odgłosy silników.
Autor opisu gry:
Redakcja GRYOnline.pl
Ostatnia aktualizacja opisu: 20 grudnia 2018



29GIER
Jedna z najstarszych i najpopularniejszych serii gier wyścigowych w historii branży. Need for Speed należy do najbardziej wartościowych marek w portfolio Electronic Arts, a za kolejne jej odsłony zazwyczaj odpowiadają wewnętrzne studia deweloperskie amerykańskiego koncernu, np. EA Black Box, EA Gothenburg czy Criterion Games. Cykl zadebiutował w 1994 roku grą The Need for Speed, przeznaczoną na konsole piątej generacji (3DO, PlayStation, Sega Saturn) oraz komputery osobiste. Produkcja przygotowana została przez ekipę studia EA Canada, utworzonego w wyniku przejęcia Distinctive Software (twórców gier Test Drive i Test Drive II).
gry 13 czerwca 2010 10:31
pozostałe 20 listopada 2008 14:58
pozostałe 19 listopada 2008 14:55
pozostałe 18 listopada 2008 15:14
pozostałe 17 listopada 2008 13:51
gry 2 grudnia 2003 08:58
Popularne pliki do pobrania do gry Need for Speed II.
mod Need for Speed II - NFS II SE: Installer Windows x64 v.3.1 - 17 czerwca 2019
mod Need for Speed II - NFSIISE (Cross-platform wrapper with 3D acceleration and TCP protocol!) - 13 października 2020
mod Need for Speed II - Spolszczenie (Polish language mod) - 18 września 2022
mod Need for Speed II - NFSIISEN (non-Glide) - 29 października 2020
demo Need for Speed II - - 19 września 2022
mod Need for Speed II - SE Windows 10/11 Fix - 4 grudnia 2023
mod Need for Speed II - Verok’s Patch v.1.0.5 - 5 marca 2024
mod Need for Speed II - SE Compatibility Patch - 5 listopada 2025
Kody Need for Speed II (kody) - 16 listopada 2015
Triki Need for Speed II (Kody dla wersji Need For Speed 2 SE) - 16 listopada 2015
Triki Need for Speed II (Wyścig nocą) - 16 listopada 2015
Triki Need for Speed II (Różne kamery) - 16 listopada 2015
Triki Need for Speed II (Widok z góry) - 16 listopada 2015
Kody Need for Speed II (kody) - 20 czerwca 2020
Triki Need for Speed II (Dżungla) - 20 czerwca 2020
Wymagania sprzętowe gry Need for Speed II:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 200MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D.
Średnie Oceny:
Średnia z 3 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 803 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Wiedźmin
Ekspert
2024.04.08
Need For Speed II to gra wyścigowa wydana wiosną 1997 roku pod system okienkowy windows 95, gdy pierwsza część działała pod Dos (dopiero NFS 1 SE było zarówno pod Dos i Win95). Do wyboru są dwa tryby jazdy Arcade i Simulation. Tryb Arcade ułatwia obsługę i oferuje niezwykle prosty, zręcznościowy styl jazdy. Tryb symulacji nie zmienia jednak dużo, bo nie daje odpowiedniego poczucia realizmu jak jedynka, ale jak wiadomo to własnie pierwsza część pod względem modelu jazdy długo była bezkonkurencyjna w tej serii, bo ma najwięcej z symulatora. Brak realistycznego modelu fizyki sprawia, że NFS II jest bardzo zręcznościowa i odeszła od symulacyjnego stylu NFS 1, który kopiował pierwsze części Test Drive. Do wyboru mamy osiem ekstremalnie szybkich wozów prosto z światowych salonów jak Lotus Esprit V8, Ferrari F50, Jaguar XJ220, Lotus GT1, McLaren F1 oraz kilka nieprodukowanych prototypów. Każdemu z nich towarzyszy historia powstania. Mamy możliwość konfiguracji skrzyni biegów i przyspieszeń. Muzyka jaka towarzyszy nam w grze jest rewelacyjna, a zwłaszcza pierwszy utwór z menu to majstersztyk. Budzi to skojarzenia z świetnym soundtrackiem z Lotus 2 1991, Lotus 3 1992 oraz Need For Speed III: Hot Pursuit 1998, które mocno wyróżniają się muzyką na tle innych gier wyścigowych. Mamy do wyboru jedną z sześciu tras jak zawiła górska trasa w Nepalu czy okrągły tor w porcie Norwegii. Sequel podobnie jak pierwowzór oferuje kilka trybów wyścigów. Możemy brać udział w turnieju złożonym z kilku wyścigów, pojedyńczym wyścigu na wybranej trasie i ścigać się na zasadach których co okrążenie odpada ostatni gracz, a zwycięży ostatni, który pozostanie. Krajobrazy są bogatsze w detale niż w części pierwszej, bo gra mocniej wykorzystuje potencjał procesorów Pentium i kart graficznych 3d, dlatego wymagania sprzętowe były odpowiednio większe. Do płynnego działania gry w maksymalnych detalach gra wymagała mocnego procesora i karty 3d co było sporym wydatkiem w roku premiery. Bez akceleratora 3d wyglądała dużo gorzej i działała dość kiepsko czyli dość podobnie jak w przypadku Quake'a II. Gracze narzekali, że sequel daje mniej frajdy ze ścigania niż rewelacyjna jedynka i jest mniej dopracowany więc jesienią 1997 roku została wypuszczona ulepszona wersja dwójki Special Edition specjalnie pod posiadaczy akceleratora Voodoo. Gra zyskała na płynności i bardziej szczegółowej grafice. Dodano wiele bajerów jak rozwalające się na przedniej szybie komary, rozpryskujące się krople deszczu, płatki śniegu czy smugi wiatru. Dodano rewelacyjną trasę prowadzącą przez miasto Inków i tropikalne lasy Meksyku oraz cztery nowe wozy. SE wprowadza też szereg drobnych zmian względem podstawowej wersji, które zwiększają miodność wyścigu. Ulepszono system kolizji, a przeciwnicy wykazują się ciut większym sprytem, a do starych tras dodano więcej swobody w postaci alternatywnych skrotów. To wszystko sprawia, że słynniejsza wersja NFS II SE uważam zasługuje całościowo na 8/10. Mniej popularną wersje podstawową oceniam 7/10. Po przesiadce na Voodoo II pod koniec 1997 roku NFS II SE wizualnie robiło o niebo lepsze wrażenie niż odpalane wcześniej bez akceleratora, ale prawdziwy opad kopary z powodu grafiki miałem dopiero przy NFS III: Hot Pursuit jesienią 1998, gdzie wręcz nie dowierzałem jakiego przeskoku wizualnego dokonało Electronic Arts. Obecnie, by pograć w NFS II SE na nowych windows najlepiej skorzystać z plików dgVoodoo. https://www.youtube.com/watch?v=vHNdRC0ehmQ&ab_channel=WorldofLongplaysRecenzja Arhnhttps://www.youtube.com/watch?v=zpp6px68Znw&ab_channel=arhn.eu
MY-P3-ME
Gracz
2026.01.04
Grałem w wersję Special edition. Jest tu dodatkowa trasa, Meksyk, Jukatan.Oceniam jak grę z tamtych lat.Wiele interesujacych samochodów, każdy ma krótki filmik z prezentacją; podzielone są na trzy klasy, z uwagi na osiągi.7 tras + 1 trasa ukryta.Takie były wówczas standardy. Trasy zamknięte w formie okrążeń.Graficznie gra niemal powalała na kolana.Model jazdy bardzo zręcznościowy,nawet przy włączeniu opcji "symulacja".Moźliwość gry na podzielonym ekranie.Natomiast muzyki nawet dziś można słuchać z wielką przyjemnością. Ambient/muzyka elektroniczna. Każda trasa ma dwie wersje ścieżki muzycznej.Czy warto zapoznać się z NFS 2 SE dziś? Warto choćby ze względu na muzykę.W swoich czasach, absolutny sztos i najwyższa jakość.
raziel88ck
Gracz
2015.06.02
Need for Speed II jest do dziś grywalny, ale lepiej zaopatrzyć się w edycję Special Edition posiadającą nie tylko możliwość znacznie ładniejszej oprawy wizualnej, ale także cieszącą się dodatkowym modelem jazdy, pojazdami oraz szeregiem tras.Sama produkcja cieszy i bawi, niemal w takim samym stopniu, co w dniu premiery. Na brak adrenaliny również nie można tu narzekać, bo tej wszak mamy pod dostatkiem.