Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Need for Speed II (PC)
OkładkaNeed for Speed II (PC)

Need for Speed II

Druga odsłona słynnego cyklu gier wyścigowych, w której do dyspozycji pasjonatów motoryzacji oddano dziewięć luksusowych supersamochodów. Produkcja stara się w miarę realistycznie odwzorowywać zachowanie na drodze poszczególnych maszyn.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed II Premiera

31mar1997

PS1

21maj1997

PC

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

Need for Speed II to przygotowana przez Electronic Arts kontynuacja Road & Track Presents: The Need for Speed z 1994 roku. Tytuł ponownie pozwala zasiąść za sterami supersamochodów o niezwykłych osiągach i sprawdzić je na kilku trasach w różnych częściach świata.

Mechanika

Need for Speed II oferuje dziewięć samochodów i sześć tras. W wirtualnym garażu znalazły się maszyny pozostające w sferze marzeń wielu pasjonatów motoryzacji, jak ferrari F50, mclaren F1, ford GT90, jaguar XJ220 czy lotus esprit V8. Każdym z nich gracze mogą ścigać się na torach w różnych sceneriach, m.in. nad Morzem Śródziemnym, u stóp pasma górskiego czy nad wybrzeżem Pacyfiku. Nowinką w porównaniu do pierwszej części serii jest opcja modyfikacji ustawień poszczególnych aut, w tym chociażby kąta nachylenia spojlera, przełożeń skrzyni biegów czy czułości hamulców.

Tryby gry

Produkcja Electronic Arts umożliwia rywalizację w pojedynczych wyścigach, w których gracz decyduje o liczbie oponentów i ich samochodach, a także turnieju, w którym triumf odblokowuje ukryte auto. Ciekawym urozmaiceniem jest moduł nokautu, w którym po każdym wyścigu odpada najsłabszy kierowca w stawce. Zmagania toczą się do momentu, aż zostanie tylko jeden najlepszy uczestnik. Need for Speed II umożliwia także zabawę nawet do ośmiu osób przez sieć LAN.

Kwestie techniczne

Need for Speed II to trójwymiarowa gra wyścigowa, której twórcy zadbali o jak najbliższe rzeczywistości odwzorowanie obecnych w stawce samochodów. W tym celu współpracowali z producentami poszczególnych maszyn, precyzując zachowanie aut na danym rodzaju nawierzchni i nagrywając odgłosy silników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 766 głosów czytelników.

Need for Speed II cena w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Need for Speed II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Need for Speed II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 200MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1