Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Even More! Incredible Machine (PC)
OkładkaThe Even More! Incredible Machine (PC)

The Even More! Incredible Machine PC

Wzbogacona edycja oryginalnej gry logicznej autorstwa Jeffa Tunnella. Gra zawiera 87 zagadek zaczerpniętych z pierwowzoru oraz 73 zupełnie nowe etapy. Dodano także kolejne wymyślne przedmioty oraz nową ścieżkę dźwiękową.

Logiczne

The Even More! Incredible Machine Premiera PC

10listopada1993

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Even More! Incredible Machine

The Incredible Machine

Chain Reaction

Crazy Machines: The Wacky Contraptions Game

The Even More! Incredible Machine to wzbogacona edycja oryginalnej gry logicznej, wykreowanej przez Jeffa Tunnella i studio Dynamix. Zadaniem graczy było w niej tworzenie z dostępnych części skomplikowanych maszyn w taki sposób, aby po ich uruchomieniu osiągnąć zakładany na początku etapu cel. Wydana przez firmę Sierra produkcja zdobyła serca graczy na całym świecie, co zachęciło twórców do kontynuowania zawartych w niej pomysłów.

Każdy układ znajdujący się na planszy, określany jest mianem „maszyny”. Żeby działała ona prawidłowo, należy uzupełnić ją o brakujące elementy. Tych ostatnich jest w grze całkiem sporo, ale nie wszystkie będą na danym etapie dostępne. Zazwyczaj do rozwiązania problemu prowadzi tylko jedna droga, chociaż nie jest to regułą - jeżeli do dyspozycji mamy więcej części, na ogół istnieje jakiś alternatywny sposób na pokonanie planszy. Początkowe etapy służą głównie zaznajomieniu się z prawidłami rządzącymi grą i skutecznym użyciu dostępnych elementów. Później należy sukcesywnie wykorzystywać nabyte tą drogą doświadczenia i uruchamiać coraz bardziej skomplikowane układy.

W tej edycji gry do znanych z pierwowzoru zagadek dołączono 73 zupełnie nowe etapy, co dało w sumie 160 łamigłówek o wzrastającym poziomie trudności. Autorzy nie poszli jednak na łatwiznę. The Even More! Incredible Machine to również nowe wymyślne przedmioty, dzięki czemu kolejne zagadki nie są jedynie powtarzaniem starych schematów, a niosą ze sobą zupełnie nowe wyzwania intelektualne. Oprawa graficzna gry pozostała właściwie bez zmian, choć przystosowanie jej do pracy w środowisku Windows zaowocowało delikatną zmianą interfejsu. Nie zapomniano oczywiście o edytorze zagadek, którego obsługa z poziomu okienek jest znacznie przyjemniejsza. Podczas gry możemy również cieszyć uszy zupełnie nową ścieżką dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 FDD / 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Even More! Incredible Machine: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Even More! Incredible Machine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386SX 20 MHz
  • 2 MB RAM (4 MB dla Windows 3.x)
  • DOS/Windows 3.x