Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Betrayal in Antara (PC)
OkładkaBetrayal in Antara (PC)

Betrayal in Antara PC

Sequel popularnej przed laty gry RPG, Betrayal at Krondor. Imperium Antary, złożone z niegdyś silnych i prężnie rozwijających się osad, ogarnia chaos.

RPG | fantasy | klasyczne RPG

Betrayal in Antara Premiera PC

31lipca1997

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Betrayal in Antara to sequel popularnej przed laty gry RPG, Betrayal at Krondor. Imperium Antary, złożone z niegdyś silnych i prężnie rozwijających się osad, ogarnia chaos. Na każdym kroku uwidacznia się przestępczość i korupcja. Gracz obejmuje kontrolę nad jedną z czterech przygotowanych postaci i zostaje rzucony w wir politycznych intryg, tajnych układów i walk między rasami zamieszkującymi Imperium.

Świat gry widzimy z perspektywy pierwszej bądź trzeciej osoby. Naszą postać charakteryzuje szereg różnorodnych cech. Przechodząc na kolejne poziomy doświadczenia, uzyskujemy dostęp do nowych zaklęć magicznych. Może się zdarzyć, że niektóre z nich będą już dostępne na początku gry, jednak używane przez niedoświadczoną postać potrafią wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. Dopiero doświadczony adept magii może wykonywać skomplikowane zaklęcia bez strachu o własną osobę.

Walka odbywa się w systemie turowym. Jak najszybciej musimy zadbać o broń i innego rodzaju wyposażenie dla swojej postaci. Podobnie jak w przypadku zaklęć, konieczne jest opanowanie sztuki władania każdą ważniejszą bronią, co stopniowo pozwala nam samotnie pokonywać nawet większe grupy wrogów.

Gra jest jednym z pierwszych RPG-ów, powstałych na silniku 3D. Engine Betrayal at Antara wyświetla grafikę w maksymalnej rozdzielczości 640x480, generując tętniące życiem miasta, lasy, łąki czy pradawne katakumby.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Betrayal in Antara: 12+

Betrayal in Antara Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133MHz
  • 32MB RAM
  • 2MB akcelerator 3D