Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka James Cameron's Dark Angel (PS2)

James Cameron's Dark Angel

Komputerowa wersja znanego serialu science-fiction Jamesa Camerona. Wcielamy się w postać udoskonalonej genetycznie kobiety. Gra zawiera zarówno widowiskowe walki, jak i elementy skradanki.

Akcji | TPP

Okładka James Cameron's Dark Angel (PS2)

data premiery gry:

3lip2001

PS2

20lis2002

XBOX

Dark Angel to dynamiczna gra akcji, w której główna bohaterka obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Produkcja ta w bezpośredni sposób nawiązuje do serialu występującego pod tym samym tytułem. Telewizyjny Dark Angel (w Polsce – „Mroczny Anioł”) wyprodukowany został przez jednego z najbardziej cenionych reżyserów współczesnego kina – Jamesa Camerona.

Fabuła opisywanej produkcji w dużym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi w serialu. Akcja Dark Angel rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W wyniku ataku terrorystycznego upadła światowa ekonomia. Gracz wciela się w postać Max (w tej roli znana z telewizyjnej produkcji Jessica Alba), udoskonalonej genetycznie i obdarzonej niecodziennymi umiejętnościami kobiety.

Właściwa zabawa przebiega w typowy dla takich produkcji sposób. Główna bohaterka stacza widowiskowe pojedynki z wrogo nastawionymi postaciami. Bitwy te są wyjątkowo dynamiczne. Max często wykorzystuje swoje dodatkowe zdolności, dzięki którym potrafi efektownie odbijać się od ścian czy unikać pewnych rodzajów ataków. Dziewczyna może również co pewien czas wpadać w nietypowy szał bitewny, dzięki czemu staje się praktycznie niezniszczalna.

Zabawa nie ogranicza się do samych pojedynków. W wielu miejscach należy pozostawać w ukryciu. Rozgrywka przebiega wtedy w zbliżony sposób do słynnej serii Metal Gear Solid. Na ekranie widoczna jest mapa, na której zaznaczeni są wszyscy przeciwnicy. Sama Max może również korzystać z udoskonalonego wzroku, dzięki któremu dojrzy bardziej oddalonych oponentów.

Oprawa wizualna na obu platformach (PS2, XBX) prezentuje zbliżony poziom. Autorzy gry zadbali oczywiście o to, aby komputerowa Max przypominała z wyglądu wspomnianą już wcześniej Jessicę Alba.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do James Cameron's Dark Angel

Klasyfikacja PEGI James Cameron's Dark Angel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe James Cameron's Dark Angel

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

XBOX
PS2