Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Empire Earth: The Art of Conquest (PC)

Empire Earth: Sztuka Podboju PC

Empire Earth: The Art of Conquest

Dodatek do znanej strategii czasu rzeczywistego zespołu Stainless Steel Studios - Empire Earth. Zawiera trzy nowe kampanie dla trybu single player, szereg nowych jednostek i budynków oraz nową epokę „Space Age Epoch”.

To jest dodatek do gry Empire Earth.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Empire Earth: The Art of Conquest (PC)

producent: Mad Doc Software

wydawca: Sierra

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2002

15stycznia2003

pudełko PL

Empire Earth: The Art of Conquest to dodatek do znanej strategii czasu rzeczywistego zespołu Stainless Steel Studios - Empire Earth. Został on stworzony przez zespół Mad Doc Software, autora takich tytułów jak Star Trek: Armada oraz Civilization: Call to Power. The Art of Conquest zawiera trzy nowe kampanie dla trybu single player (kampania Azjatycka, Starożytny Rzym oraz II Wojna Światowa), szereg nowych jednostek i budynków oraz nową epokę „Space Age Epoch”, która pozwala graczom kontynuować rozwój ludzkości poza epokę „Nano”, przenieść się w przestrzeń kosmiczną i kolonizować nowe planety.

Akcja kampanii azjatyckiej umieszczona jest w realiach nowej epoki (lata 2200 - 2300). Kilka państw azjatyckich rozpoczyna kolonizować Marsa, w związku z czym do dyspozycji grających oddana została cała gama nowych futurystycznych jednostek (promów kosmicznych, wielkich okrętów bojowych, itp.), a akcja toczy się nie tylko na Ziemi, lecz także na powierzchni Czerwonej Planety (szereg nowych rodzajów terenu). Kolejne dwie kampanie umiejscowione są w epokach, które zawarte już były w podstawowej grze. Pierwsza przenosi nas do pierwszego wieku przed naszą erą, gdzie obejmujemy przewodzenie nad Imperium Rzymskim i możemy kierować jego rozwojem przez 200 lat. Stoczymy krwawe bitwy z licznymi plemionami barbarzyńskimi, Teutonami, itp. Druga z kolei przenosi nas do czasów II Wojny Światowej, na tereny Pacyfiku, gdzie możemy uczestniczyć w największych bitwach tego teatru działań wojennych, np. Bitwa o Midway oraz inwazja na Iwo Jimę. Oczywiście w obu tych kampaniach również spotkamy się z nowymi typami oddziałów (np. japońskie lotniskowce czy myśliwce Zero) i budynków.

Ponadto wszystkie występujące w grze cywilizacje dostały nowe cechy specjalne, np. Królestwo Italii jest potęgą metalurgiczną, co pozwala na wznoszenie budynków płacąc nie tylko złotem, lecz także żelazem. Udoskonaleniom poddany został również tryb rozgrywki wieloosobowej, dzięki czemu ujrzymy tu światowy ranking graczy i inne innowacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 240 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Klasyfikacja PEGI Empire Earth: Sztuka Podboju

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Empire Earth: Sztuka Podboju

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, 8MB akcelerator 3D

Empire Earth: Sztuka Podboju - recenzja gry
Empire Earth: Sztuka Podboju - recenzja gry

Recenzja 31 marca 2003, 10:04

Wprowadzenie nowej epoki podboju kosmosu pociąga za sobą rzecz jasna konieczność przedstawienia nowych jednostek. I tak mamy ogromne promy kosmiczne, gwiezdne myśliwce i jeszcze bardziej zaawansowane roboty bojowe, na polu walki sprawdzające się znacznie lepiej, niż człowiek. Podczas kampanii osadzonej w realiach II wojny światowej zobaczymy m.in. spadochroniarzy, japońskie lotniskowce czy prototypowe w tamtych czasach myśliwce Zero. Poza tym jednostki pozostały właściwie w niezmienionej formie.