Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2007, 14:46

autor: Metatron

Empire Earth III już w produkcji

Fani gier strategicznych pokroju Age of Empires i Empire Earth mogą zacierać ręce, bowiem na horyzoncie znajduje się trzecia odsłona drugiej z wymienionych pozycji. Prace nad Empire Earth III trwają już od jakiegoś czasu. Gra powstaje w firmie Mad Doc Software, która na swoim koncie ma też poprzednią część serii.

Fani gier strategicznych pokroju Age of Empires i Empire Earth mogą zacierać ręce, bowiem na horyzoncie znajduje się trzecia odsłona drugiej z wymienionych pozycji. Prace nad Empire Earth III trwają już od jakiegoś czasu. Gra powstaje w firmie Mad Doc Software, która na swoim koncie ma też poprzednią część serii. Według zapowiedzi, trzecia odsłona nie będzie po prostu rozbudowaną wersją drugiej – twórcy postawili na bardziej radykalne zmiany.

Empire Earth III już w produkcji - ilustracja #1

Chociaż oficjalnie prace nad grą nie zostały jeszcze ogłoszone, magazyn PC Gamer zamieścił krótką zapowiedź, z której dowiedzieć się można, jak wyglądać będą niektóre elementy rozgrywki.

W dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia ze strategią czasu rzeczywistego, ale będzie ona bardziej dynamiczna i spektakularna. Rozgrywka toczyć się będzie na dwóch mapach: strategicznej, z widokiem całego globu ziemskiego oraz bardziej szczegółowej, przedstawiającej poszczególne jednostki i budynki.

Empire Earth III już w produkcji - ilustracja #2

Tak jak i w poprzednich częściach, będziemy mogli poprowadzić naszą cywilizację od stadium prymitywnych wspólnot zbieracko-łowieckich aż po społeczność przyszłości, posługującą się wymyślną, futurystyczną bronią. Co ciekawe, raz zdobyte wynalazki będą już dostępne dla całej cywilizacji do końca rozgrywki, zatem nie trzeba będzie przy każdej misji od nowa rozwijać drzewa technologii.

Poszczególne misje będą składać się na ciągłą rozgrywkę, a nowe będą dochodziły wraz z rozwojem sytuacji. Na przykład kiedy na początku gry natkniemy się na jedno z lokalnych plemion, zostaniemy poproszeni o odbicie porwanej córki wodza. Jeżeli nam się to uda, zyskamy sobie sojuszników.

Empire Earth III już w produkcji - ilustracja #3

Twórcy odejdą też nieco od historycznych realiów na rzecz rozbudowanej i bardziej emocjonującej rozgrywki. Zamiast różnych narodowości, którymi będzie można dowodzić, developerzy z Mad Doc Software opracowali trzy nacje – Zachód, Środkowy Wschód i Daleki Wschód. Każda z nich posiadać będzie własne jednostki i inne rodzaje bohaterów.

Gra ukaże się na komputery PC. Niestety nie ujawniono jeszcze daty jej premiery.