Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Empire Earth II: The Art of Supremacy (PC)

Empire Earth II: Władza Absolutna PC

Empire Earth II: The Art of Supremacy

Pierwsze rozszerzenie do gry Empire Earth II, stworzone przez studio Mad Doc Software.

To jest dodatek do gry Empire Earth II.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Empire Earth II: The Art of Supremacy (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14lutego2006

2marca2006

pudełko PL

The Art of Supremacy to oficjalny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Empire Earth II, która została bardzo ciepło przyjęta przez fanów gatunku oraz znalazła uznanie w oczach krytyków branżowych. Wygląda na to, iż panowie z Mad Doc Software, odpowiedzialni za stworzenie zarówno dodatku do pierwszej części gry jak i jej sequela, znakomicie odnaleźli się w temacie strategii historycznych.

I tym razem nie dane jest nam spocząć na laurach – na podbój czekają nowe krainy, a pod naszą komendę zostają oddane kolejne cywilizacje: Francuzi, Rosjanie, Masajowie oraz Zulusi. Cel rozgrywki nie uległ zmianie – musimy udowodnić swoje ponadprzeciętne zdolności strategiczno-taktyczne i zapanować nad światem. Nie ważne, gdzie odbywają się walki, czy na mroźnych ziemiach Rosji czy w pustynnym sercu Afryki, to właśnie nasze oddziały muszą wyjść z nich zwycięsko.

The Art of Supremacy zawiera 3 nowe kampanie, dwa dodatkowe tryby rozgrywki (Fealty oraz Tug-of-War), a także nowe oddziały (m.in. wspomniani już wojownicy zuluscy czy radzieckie haubice). Pojawiły się także: możliwość podbicia, zasymilowania się bądź też zawarcia sojuszu z tubylcami, jednostki, które zachowują swoje ulepszenia w kolejnych misjach, edytor pozwalający tworzyć własne cywilizacje oraz ulepszony interfejs w rozgrywkach wieloosobowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 250 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Empire Earth II: Władza Absolutna

Klasyfikacja PEGI Empire Earth II: Władza Absolutna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Empire Earth II: Władza Absolutna

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza), 1.5 GB HDD

Rockstar kupuje producenta Empire Earth

wiadomość5 kwietnia 2008

Firma Rockstar Games zdecydowała się na sfinalizowanie zakupu studia Mad Doc Software. Producent znany ze stworzenia takich pozycji, jak cykl Empire Earth, czy też Bully: The Scholarship Edition już od pewnego czasu współpracował z twórcami sagi GTA, co wpłynęło bardzo pozytywnie na podjęcie przez nich ostatecznej decyzji.

Empire Earth III już w produkcji
Empire Earth III już w produkcji

wiadomość17 lutego 2007

Fani gier strategicznych pokroju Age of Empires i Empire Earth mogą zacierać ręce, bowiem na horyzoncie znajduje się trzecia odsłona drugiej z wymienionych pozycji. Prace nad Empire Earth III trwają już od jakiegoś czasu. Gra powstaje w firmie Mad Doc Software, która na swoim koncie ma też poprzednią część serii.

Empire Earth 2: The Art of Supremacy już na amerykańskim rynku
Empire Earth 2: The Art of Supremacy już na amerykańskim rynku

wiadomość15 lutego 2006

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na rynku pojawił się wczoraj pierwszy, oficjalny dodatek do gry Empire Earth II. The Art of Supremacy (polski tytuł Władza Absolutna) – bo tak nazywa się ów produkt, zadebiutował na razie w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy dodatek do Empire Earth II w
Pierwszy dodatek do Empire Earth II w "złocie"

wiadomość7 lutego 2006

Już za tydzień na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutuje pierwsze, oficjalne rozszerzenie do Empire Earth II – strategii czasu rzeczywistego przygotowanej przez studio Mac Doc Software. Program o nazwie The Art of Supremacy (polski tytuł Władza Absolutna) osiągnął właśnie „złoty” status i trafił do tłoczni, o czym nie bez dumy poinformowała wczoraj firma Vivendi Universal Games.