Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka You Don't Know Jack: Headrush (PC)

You Don't Know Jack: Headrush PC

Spin-offowa odsłona serii gier towarzyskich, będących adaptacją amerykańskiego teleturnieju You Don't Know Jack. Produkcja studia Jackbox Games, Inc.

Towarzyskie | quiz | teleturnieje

PC Windows
Okładka You Don't Know Jack: Headrush (PC)

producent: Jellyvision

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20kwietnia1998

You Don't Know Jack: Headrush to jedenasta odsłona cieszącej się sporą popularnością serii gier logicznych You Don't Know Jack. W przeciwieństwie do wcześniejszych gier z cyklu, które były adaptacjami popularnego teleturnieju emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną ABC, spin-offowa produkcja studia Jackbox Games adresowana jest do młodszych wiekiem odbiorców i zawiera pytania z zakresu wiedzy, jaką dysponują nastolatkowie.

Gracze wcielają się w role uczestników teleturnieju i, podobnie jak w telewizyjnym pierwowzorze, próbują odpowiadać na zwariowane pytania. Zagadki mają różną formę – począwszy od quizu, poprzez rebusy i słowne łamigłówki, aż po mniej lub bardziej skomplikowane zadania logiczne. W większości przypadków zarówno pytania, jak i odpowiedzi utrzymane są w żartobliwym tonie.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy. W trybie jednoosobowym gracz może zmierzyć się z konkurentami kontrolowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję. Opcja multiplayer pozwala na rywalizację z żywymi przeciwnikami na wspólnym ekranie.

You Don't Know Jack: Headrush wyróżnia się zwariowaną oprawą audiowizulną. Gra posiada prostą, dwuwymiarową grafikę z zabawnymi modelami postaci. Rozgrywce towarzyszą liczne kreskówkowe przerywniki oraz humorystyczne animacje przedstawiające rozwój sytuacji (np. awatary przeciwników zamieniające się w kościotrupy po nieudanej odpowiedzi i utracie zgromadzonych pieniędzy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Gry podobne do You Don't Know Jack: Headrush

Wymagania wiekowe You Don't Know Jack: Headrush

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe You Don't Know Jack: Headrush

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 500 MHz
  • 128 MB RAM
  • 475 MB HDD
  • Windows 98/Me/XP/Vista/7