Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Torin's Passage (PC)

Torin's Passage PC

Baśniowa przygodówka typu point and click stworzona przez Ala Lowe’a, czyli twórcę serii Leisure Suit Larry. Wcielamy się w rolę młodego mężczyzny Torina, który rusza na ratunek rodzicom porwanym przez złą czarodziejkę Lycentię.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | bajki | humorystyczne

PC Windows
Okładka Torin's Passage (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1995

10kwietnia2001

pudełko PL

Torin's Passage to klasyczna przygodówka typu point and click. Oznacza to, że większość czasu spędzamy na rozmowie z napotkanymi postaciami, poszukiwaniu poukrywanych w poszczególnych lokacjach przedmiotów oraz rozwiązywaniu łamigłówek. Choć za tytuł odpowiada znany z serii Leisure Suit Larry Al Lowe, to mamy do czynienia z produktem dla całej rodziny. Znane z jego poprzednich pozycji nieprzyzwoite, momentami wulgarne poczucie humoru uległo znacznemu złagodzeniu.

Głównym bohaterem gry jest młodzieniec o imieniu Torin. Swoje dzieciństwo spędził na farmie wraz z przybranymi rodzicami, nie znając prawdy o swoim pochodzeniu. Pewnego dnia zostali oni porwani. Okazało się, że dokonała tego zła czarodziejka Lycentia i musimy przemierzyć podziemne lokacje, aby dostać się do jej siedziby i uratować bliskich. Łącznie odwiedzamy pięć zróżnicowanych pod względem stylistyki krain. W trakcie przygody korzystamy z pomocy specyficznego towarzysza – różowej istoty o imieniu Boogle. Stworzenie to przypomina z wyglądu kota i zostało swego czasu przygarnięte przez Torina. Ma ono jedną unikatową cechę – potrafi zmieniać się w inne przedmioty, co okazuje się być nierzadko przydatne w trudnych momentach.

W trakcie rozgrywki dolną część ekranu zajmuje panel ekwipunku. Dzięki niemu możemy przyjrzeć się dokładnie wszystkim posiadanym obiektom, a także próbować je połączyć. W związku z tym, że gra jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników przygodówek, twórcy postanowili wdrożyć podręczny system podpowiedzi. W zależności od dokonanych na początku rozgrywki ustawień, możemy z niego korzystać w określonych odstępach czasu lub całkowicie zrezygnować z tego typu pomocy i spróbować samemu pokonać wszystkie przeciwności losu. Dostępne w grze łamigłówki są stosunkowo różnorodne i obejmują nie tylko manipulowanie posiadanymi przedmiotami, ale również operowanie dźwigniami, przesuwanie obiektów itp.

Oprawa graficzna stanowi połączenie animowanych poklatkowo rysunkowych postaci, malowanych teł oraz trójwymiarowego widoku powiększanych przedmiotów. Całość utrzymana jest w baśniowej, wielobarwnej kolorystyce. W przypadku polskiej wersji językowej zachowano oryginalne głosy aktorów i ograniczono się jedynie do kinowej lokalizacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do Torin's Passage

Wymagania wiekowe Torin's Passage

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Torin's Passage

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 75 MHz, 16 MB RAM, karta grafiki 1 MB, 90 MB HDD, Windows 95/98