Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle Bugs (PC)
OkładkaBattle Bugs (PC)

Battle Bugs PC

Battle Bugs to humorystyczna gra strategiczna, w której czołgi zostały zastąpione przez pospolite robactwo, rzecz na ogół niezbyt lubianą przez zwykłych ludzi.

Strategiczne | RTS

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Bugs Premiera PC

6kwietnia1994

producent: Epyx wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Battle Bugs to humorystyczna gra strategiczna, w której czołgi zostały zastąpione przez pospolite robactwo, rzecz na ogół niezbyt lubianą przez zwykłych ludzi. Twoim zadaniem jest pokierować tą specyficzną armią i przebrnąć przez okrutnie długą kampanię, zawierającą aż 54 scenariuszy.

Ktoś kiedyś określił Battle Bugs mianem „Command & Conquer w kuchni” i wiele się nie pomylił, jako że to właśnie ten obiekt będzie głównym celem uderzeń naszej armii. Nie jest to jednak regułą – stosunkowo często udajemy się także na otwarty teren. Większość zadań stawianych przed graczem, sprowadza się do wyeliminowania jednostek przeciwnika lub zabezpieczenia leżących tu i ówdzie resztek jedzenia. Do dyspozycji oddano nam 22 jednostki różnego typu, których szczegółowe opisy dostępne są cały czas w podręcznej pomocy. Oczywiście, poszczególnie oddziały znacznie różnią się między sobą możliwościami: owady potrafią latać, mrówki są szybkie ale niezbyt wytrzymałe, żuczki wręcz przeciwnie. Batalie rozgrywamy w czasie rzeczywistym, chociaż w każdym momencie możemy zastopować akcję, przyjrzeć się polu bitwy i wydać kolejne rozkazy naszym podopiecznym. Znajdujący się u dołu ekranu zegarek nieubłaganie odmierza czas do końca misji, jeśli nie uda nam się wykonać zadania w wyznaczonym terminie, trzeba będzie zacząć wszystko od początku. Niekiedy prowadzi to do paradoksalnych sytuacji, w których do ukończenia misji potrzeba nam dosłownie kilku sekund, a tu nagle program obwieszcza koniec misji. Cóż, insekty nigdy nie miały łatwego życia.

Największym mankamentem gry jest jej wysoki poziom trudności. Po kilku prostych misjach w których poznajemy najważniejsze funkcje naszych żołnierzy, program od razu rzuca nas na głęboką wodę i wymaga wykorzystania nabytej wcześniej wiedzy w akcji. Często jednak, mimo podjęcia niezliczonej ilości prób, misje kończą się fiaskiem. Warto wówczas dokładnie przeanalizować wszystkie warianty ataku, gdyż może istnieć tylko jedno rozwiązanie problemu. Oprawa audiowizualna jest wyśmienita. Gra pracuje w trybie podwyższonej rozdzielczości, wszystkie jednostki oraz elementy graficzne są wykonane niezwykle starannie. Muzyka doskonale pasuje do wojennego charakteru produkcji i nieważne czy będą to jazzowe czy też typowo marszowe utwory. W przypadku gdy potyczki z komputerowym przeciwnikiem nam się znudzą, możemy zaprosić do gry kolegę. Choć opcja multiplayer jest trochę pogmatwana w obsłudze (głównie ze względu na ciągłe użycie stopera do wydawania rozkazów), potrafi wywołać równie duże emocje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle Bugs: Odpowiednia dla każdego wieku.

Battle Bugs Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386 DX
  • 2 MB RAM
  • VGA