Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Incredible Machine Version 3.0 (PC)
OkładkaThe Incredible Machine Version 3.0 (PC)

The Incredible Machine Version 3.0 PC

Professor Tim's Incredible Machines; The Incredible Machine 3

Następna odsłona popularnego cyklu gier logicznych, opatrzona numerkiem 3.0. Tym razem jednak zamiast oficjalnej kontynuacji serii, otrzymujemy podrasowaną i wzbogaconą wersję drugiej części gry, którą przystosowano do pracy w środowisku Windows.

Logiczne

The Incredible Machine Version 3.0 Premiera PC

31grudnia1995

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Incredible Machine Version 3.0

The Incredible Machine

Crazy Machines: The Wacky Contraptions Game

Chain Reaction

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych, wykreowanej przez Kevina Ryana oraz Jeffa Tunnella i firmowanej marką Sierra Entertainment. Wersja oznaczona cyferką 3 to jednak nie oficjalna kontynuacja cyklu, lecz nieco odświeżona i wzbogacona wersja drugiej części gry, która ukazała się pierwotnie w 1994 roku.

Główna koncepcja gry pozostała bez zmian. Wykonujemy w niej zlecone przez komputer zadania, konstruując wymyślną maszynę z wykorzystaniem dostępnych na poszczególnych etapach elementów. Każdy z nich cechuje się odmiennymi właściwościami i może być wykorzystany jedynie do zrealizowania określonej czynności - nożyce przecinają liny, lecące wzwyż balony popychają napotkane elementy do góry itd. Po uruchomieniu naszej misternej maszyny możemy przekonać się, czy zadany cel został dzięki niej osiągnięty. Jeśli to się nie uda, dokonujemy niezbędnych poprawek w ustawieniach poszczególnych elementów bądź wykorzystujemy zupełnie nowe z bogatego instrumentarium dostępnych przedmiotów. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony serii, autorzy zrezygnowali z oceniającego nasze dokonania systemu punktowego. Mamy więc wystarczająco dużo czasu na eksperymenty i w razie czego wielokrotne powtarzanie układu.

W grze otrzymujemy ten sam zestaw zagadek, jaki wykorzystano w części drugiej serii. Prócz poziomów szkoleniowych, uczących początkujących graczy mechaniki rozgrywki, otrzymujemy w sumie 116 plansz, podzielonych na cztery stopnie trudności. Jak sugeruje zastosowane w tytule oznaczenie Version 3.0, nowa odsłona gry wprowadza do rozgrywki pewną ilość usprawnień. Jako że grę możemy uruchomić jedynie z poziomu Windows, przemodelowaniu uległ interfejs gry, który dostosowano do możliwości okienek. To samo tyczy się edytora. Podczas rozgrywki możemy również posłuchać wysokiej jakości ścieżki dźwiękowej, dostępnej w formie audio-tracków na płycie CD.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Incredible Machine Version 3.0: Odpowiednia dla każdego wieku.