Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka EarthSiege 2 (PC)

EarthSiege 2 PC

Ciąg dalszy dynamicznej gry akcji z potężnymi mechami w roli głównej.

Akcji | FPP | science fiction | mechy i roboty

PC Windows
Okładka EarthSiege 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19marca1996

15października1999

pudełko PL

Kontynuacja wydanej w 1994 roku gry Metaltech: Earthsiege, traktującej o toczonym przy pomocy potężnych mechów konflikcie ludzi ze zbuntowaną rasą Cybridów. Za ciąg dalszy tej dynamicznej gry akcji odpowiada ten sam duet: deweloperzy ze studia Dynamix i wydawca serii, firma Sierra On-Line.

Po wydarzeniach znanych z pierwowzoru, na Ziemi znów zapanował pokój – niestety nie na długo. Odpowiedzialny za stworzenie buntowniczej rasy cyborgów projekt Prometheus po doznanej klęsce wybudował tajną bazę na księżycu, gdzie w ukryciu rozpoczęła się masowa produkcja Cybridów oraz prace nad ulepszeniem robotów bojowych celem ostatecznej inwazji na błękitną planetę. Na szczęście ludzie również nie próżnowali, wzbogacając popularne HERC-e o zupełnie nowe technologie, dające przewagę w bezpośredniej walce. Teraz obie strony będą miały okazję wykorzystać swą siłę w praktyce, gdyż kolejny wielki konflikt właśnie się rozpoczął.

Jako członek ziemskiego ruchu oporu, w grze zasiadamy ponownie w kokpicie potężnego mecha i ruszamy do kolejnej batalii przeciwko groźnemu przeciwnikowi. Na placu boju nie jesteśmy jednak zupełnie sami. Podobnie jak w Metaltech: EarthSiege jesteśmy częścią czteroosobowej drużyny i w czasie walki nierzadko korzystamy z pomocy skrzydłowych. Członkowie naszej ekipy wraz z postępami akcji zyskują doświadczenie, a ich skuteczność rośnie. Znane z pierwszej części maszyny zyskały jeszcze nowocześniejsze uzbrojenie i zupełnie nowe możliwości, takie jak latanie. W odróżnieniu od pierwowzoru, stracone na polu bitwy mechy oraz zniszczone budynki pozostawiają po sobie surowce i bronie, które możemy wykorzystać ponownie.

Do dyspozycji graczy twórcy oddali ponad 50 nowych misji, których akcja toczy się w obu Amerykach, Europie, Azji, Australii, na Antarktyce i na Księżycu. Dzięki temu otrzymujemy jeszcze większą różnorodność środowisk, które, dzięki zastosowaniu ulepszonego silnika graficznego, wyglądają znacznie lepiej niż w oryginale. Kampania rozwija się nieliniowo, a jej postęp zależny jest od wyników uzyskiwanych przez nas w poprzednich misjach. Sprawia to także, iż nasza ewentualna klęska w jednym ze scenariuszy nie kończy rozgrywki, a jedynie wpływa na dalszy jej przebieg.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe EarthSiege 2

12+

Wymagania sprzętowe EarthSiege 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: 486DX2 66 MHz, 8 MB RAM, Windows 3.x/95

Wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege za darmo na 20-lecie marki
Wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege za darmo na 20-lecie marki

wiadomość30 października 2015

Minęło ponad 20 lat, odkąd powstało uniwersum znane z cyklu sieciowych strzelanek Tribes. Z tej okazji studio Hi-Rez postanowiło udostępnić za darmo wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege – w sumie sześć klasycznych tytułów.