Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MechWarrior 2: 31st Century Combat (PC)
OkładkaMechWarrior 2: 31st Century Combat (PC)

MechWarrior 2: 31st Century Combat PC

Druga część taktycznej gry akcji, w której przejmujemy kontrolę nad potężnymi, kilkudziesięciotonowymi BattleMechami.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechWarrior 2: 31st Century Combat Premiera PC

24czerwca1995

producent: Activision Blizzard wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do MechWarrior 2: 31st Century Combat

BattleTech

EarthSiege 2

Heavy Gear (1997)

MechWarrior 2: 31st Century Combat to pełnoprawna kontynuacja taktycznej gry akcji, w której możemy zasiąść we wnętrzu kilkudziesięciotonowego mecha, aby wykonywać misje bojowe na zlecenie swojego klanu. Pierwsza odsłona gry ujrzała światło dzienne stosunkowo dawno, bo w roku 1989 za sprawą firmy Activision i doczekała się konwersji na konsolę SNES. Ten sam wydawca odpowiada również za część drugą serii.

Pomysł gry oparto na powieści Roberta Thurstona I Am Jade Falcon, zaś jej akcja rozgrywa się w roku 3057. Dostajemy się w sam środek morderczej rywalizacji klanów, której głównymi aktorami są potężne BattleMechy, osiągające prędkość do 180 km/h i wyposażone w cały arsenał rozmaitych środków zagłady. W grze mamy szansę stać się wojownikiem jednego z dwóch wrogich klanów: Jade Falcon Clan i Wolf Clan, na których skupia się fabuła opowieści. Każdy z nich wyznaje inne zasady i dysponuje nieco innymi rodzajami mechów oraz typami dostępnego uzbrojenia.

W przeciwieństwie do pierwowzoru, w MechWarrior 2 nie uczestniczymy w dynamicznej kampanii wypełnionej szeregiem najemniczych zadań. Możemy wziąć udział w 32 kolejnych misjach (po 16 dla każdej ze stron) o rosnącym stopniu trudności. Zadania polegają m.in. na zlikwidowaniu mechów przeciwnika lub zniszczeniu jego infrastruktury bojowej. Do naszej dyspozycji oddano kilkanaście rodzajów robotów bojowych, choć możemy pokusić się również o stworzenie „maszyny marzeń”, wpływając na każdy najdrobniejszy element konstrukcji. Autorzy przewidzieli szereg opcji, ułatwiających walkę początkującym wojownikom np. poprzez włączenie nieśmiertelności. Dla wielbicieli zabawy wieloosobowej przewidziano opcję rozgrywki przez internet (i w późniejszych wersjach gry również sieć lokalną), w której brać udział może jednocześnie do 8 graczy.

W stosunku do pierwowzoru, który ukazał się jeszcze w erze procesorów 8086 i kart graficznych EGA, MechWarrior 2 stanowi ogromny skok technologiczny. Gra oferuje znakomitą grafikę i płynną animację w rozdzielczości do 1024x768, choć do pełni szczęścia potrzebny jest sprzęt klasy DX4 lub nawet Pentium. W kilka lat po premierze gra doczekała się kolejnych wydań, które przeniosły zabawę w środowisko Windows 95 i wzbogaciły ją m.in. o obsługę akceleratorów grafiki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechWarrior 2: 31st Century Combat: 12+

MechWarrior 2: 31st Century Combat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 30 MB HDD
  • DOS