Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MechWarrior 2: Mercenaries (PC)

MechWarrior 2: Mercenaries PC

Mercenaries to samodzielny dodatek do gry Mechwarrior 2: 31st Century Combat. Wcielamy się w członka drużyny najemników, który zarabia na życie wykonując zlecenia swoim mechem.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

PC Windows
Okładka MechWarrior 2: Mercenaries (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30września1996

Mercenaries to samodzielny dodatek do gry Mechwarrior 2: 31st Century Combat. Wcielamy się w członka drużyny najemników, który zarabia na życie wykonując zlecenia swoim mechem – wielotonową maszyną poruszającą się na dwóch odnóżach, wyposażoną w szereg śmiercionośnych broni i systemów ułatwiających walkę. W grze pojawiają się aspekty ekonomiczne (i to właśnie na nie położony jest olbrzymi nacisk) oraz konieczność dokładnego zapoznawania się z parametrami maszyn, takimi jak: szybkość, grubość pancerza czy masa. Ważne jest również dobieranie uzbrojenia pod kątem jego właściwości – zdolności penetracyjnych, ryzyka przegrzania i oczywiście ceny. Dodatkowo, można do maszyny dokupić specjalne ulepszenia, na przykład silniki umożliwiające wznoszenie się w powietrze.

Rozgrywka toczy się w bardzo zróżnicowanych lokacjach, poczynając od miast, poprzez górzyste tereny, na równinnych pustkowiach kończąc. Zadania czekające na gracza sprowadzają się najczęściej do zniszczenia wybranego obiektu (helikopter, ciężarówka, piętro budynku itp.), jednak mimo to są niezwykle pomysłowo wykonane. Ponadto, charakter gry wymusza szybkie podejmowanie decyzji dotyczących poruszania się grupą mechów oraz kolejności atakowania celów i wrogów.

Stopień złożoności i realizm tytułu czynią rozgrywkę bardzo trudną, co może odstraszyć niektórych, szczególnie młodszych graczy. Potrzeba kilku godzin na zapoznanie się z funkcjami programu, jednakże kiedy już się przez to przejdzie, Mechwarrior ujawnia swoje prawdziwe oblicze – dobrze wykonanej gry, zdolnej przyciągnąć do monitora na długie tygodnie (o ile nie będzie się zwracać uwagi na nieco leciwą oprawę graficzną i dźwiękową).

Mechwarrior 2: Mercenaries oferuje również grę przez Internet i LAN za pośrednictwem sieci MercNet – maksymalnie do ośmiu graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Gry podobne do MechWarrior 2: Mercenaries

Wymagania wiekowe MechWarrior 2: Mercenaries

12+

Wymagania sprzętowe MechWarrior 2: Mercenaries

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166 MHz, 16 MB RAM, akcelerator 3D, 75 MB HDD

Nowa odsłona Mercenaries mimo zamknięcia Pandemic Studios?
Nowa odsłona Mercenaries mimo zamknięcia Pandemic Studios?

wiadomość24 listopada 2009

Zamknięte w tym tygodniu Pandemic Studios pracowało nad kontynuacją serii Mercenaries - informację na ten temat przedstawiono na blogu superannuation. Tytuł Mercenaries Inc. pojawił się między innymi w CV jednego z byłych pracowników studia, który zresztą opublikował w sieci pierwszy film prezentujący grę w akcji. Podobno nie poszła ona na straty i nadal jest w produkcji.

Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior
Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior

wiadomość30 września 2009

Serwis Joystiq wszedł podobno w posiadanie informacji sugerujących możliwość powstania filmowej adaptacji marki MechWarrior. Kinowa produkcja bazująca na słynnym cyklu symulującym walki potężnych robotów, miałaby zostać wyprodukowana przez Michaela Eisnera, byłego prezesa koncernu Walt Disney.

Prace nad nowym MechWarriorem potwierdzone
Prace nad nowym MechWarriorem potwierdzone

wiadomość9 lipca 2009

Nowa odsłona nieco zapomnianej serii o wielkich robotach MechWarrior rzeczywiście jest w produkcji. W tym tygodniu serwis Voodoo Extreme opublikował tajemnicze zwiastuny, które sugerowały taką możliwość. Zgodnie z wcześniejszymi domysłami produkcją gry zajmuje się studio Piranha Games, współpracujące z firmą Smith & Tinker, założoną przez Jordana Weismana, czyli autora oryginalnego MechWarriora.

MechWarrior 5 nadchodzi?!
MechWarrior 5 nadchodzi?!

wiadomość8 lipca 2009

Na łamach zachodniego serwisu Voodoo Extreme pojawiły się trzy krótkie zajawki filmowe z olbrzymimi robotami w rolach głównych. Bardzo możliwe, że to pierwsze materiały reklamujące zupełnie nową odsłonę serii MechWarrior!