Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MechWarrior 2: Mercenaries (PC)
OkładkaMechWarrior 2: Mercenaries (PC)

MechWarrior 2: Mercenaries PC

Mercenaries to samodzielny dodatek do gry Mechwarrior 2: 31st Century Combat. Wcielamy się w członka drużyny najemników, który zarabia na życie wykonując zlecenia swoim mechem.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechWarrior 2: Mercenaries Premiera PC

30września1996

producent: Activision Blizzard wydawca: Activision Blizzard

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do MechWarrior 2: Mercenaries

BattleTech

Mech Commander

MechWarrior 4: Mercenaries

Mercenaries to samodzielny dodatek do gry Mechwarrior 2: 31st Century Combat. Wcielamy się w członka drużyny najemników, który zarabia na życie wykonując zlecenia swoim mechem – wielotonową maszyną poruszającą się na dwóch odnóżach, wyposażoną w szereg śmiercionośnych broni i systemów ułatwiających walkę. W grze pojawiają się aspekty ekonomiczne (i to właśnie na nie położony jest olbrzymi nacisk) oraz konieczność dokładnego zapoznawania się z parametrami maszyn, takimi jak: szybkość, grubość pancerza czy masa. Ważne jest również dobieranie uzbrojenia pod kątem jego właściwości – zdolności penetracyjnych, ryzyka przegrzania i oczywiście ceny. Dodatkowo, można do maszyny dokupić specjalne ulepszenia, na przykład silniki umożliwiające wznoszenie się w powietrze.

Rozgrywka toczy się w bardzo zróżnicowanych lokacjach, poczynając od miast, poprzez górzyste tereny, na równinnych pustkowiach kończąc. Zadania czekające na gracza sprowadzają się najczęściej do zniszczenia wybranego obiektu (helikopter, ciężarówka, piętro budynku itp.), jednak mimo to są niezwykle pomysłowo wykonane. Ponadto, charakter gry wymusza szybkie podejmowanie decyzji dotyczących poruszania się grupą mechów oraz kolejności atakowania celów i wrogów.

Stopień złożoności i realizm tytułu czynią rozgrywkę bardzo trudną, co może odstraszyć niektórych, szczególnie młodszych graczy. Potrzeba kilku godzin na zapoznanie się z funkcjami programu, jednakże kiedy już się przez to przejdzie, Mechwarrior ujawnia swoje prawdziwe oblicze – dobrze wykonanej gry, zdolnej przyciągnąć do monitora na długie tygodnie (o ile nie będzie się zwracać uwagi na nieco leciwą oprawę graficzną i dźwiękową).

Mechwarrior 2: Mercenaries oferuje również grę przez Internet i LAN za pośrednictwem sieci MercNet – maksymalnie do ośmiu graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechWarrior 2: Mercenaries: 12+

MechWarrior 2: Mercenaries Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 16 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • 75 MB HDD