Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heavy Gear (1997) (PC)

Heavy Gear (1997) PC

Pierwszy tytuł z serii Heavy Gear wydany w 1997 roku, przedstawiający walkę pilotów uzbrojonych w Geary i Stridery – zwinne, bojowe maszyny kroczące. Gra oparta jest na marce, w której skład wchodzi między innymi papierowe RPG i planszowa gra bitewna.

Akcji | science fiction | mechy i roboty

PC Windows
Okładka Heavy Gear (1997) (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia1997

9stycznia1998

pudełko PL

Heavy Gear z 1997 roku to pierwszy symulator wsparty przez licencję uniwersum funkcjonującym pod tą samą nazwą. Kierując opancerzonymi, kroczącymi mechami, gracz przemierza zdewastowane pustkowia planety Terra Nova, biorąc udział w konflikcie pomiędzy dwoma frakcjami: AST i ECEF.

Obserwując świat z pierwszoosobowej perspektywy, grający korzysta z asortymentu dostępnych na pokładzie geara broni, takich jak karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet czy granatniki, w celu likwidacji znajdujących się na mapie maszyn przeciwnika. Mogą to być zarówno podobne nam pojazdy bądź jakikolwiek inny sprzęt wojskowy, od czołgów po szybkie jeepy. Mapy są w dużej mierze otwarte, co w połączeniu z ich rozmiarem daje nam pełną swobodę w planowaniu ataków na wrogie instalacje. Tytuł „uzbrojony” jest również tryb multiplayer.

Chociaż z biegiem czasu Heavy Gear niezbyt wdzięcznie zestarzał się pod względem oprawy audiowizualnej, w dniu swojej premiery stanowił jedną z najlepszych produkcji w gatunku. Fakt ten do dziś dzień przyciągnąć może uwagę koneserów potężnych, dwunożnych maszyn bojowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Heavy Gear (1997)

Wymagania wiekowe Heavy Gear (1997)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Heavy Gear (1997)

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 90 Mhz, 16 MB RAM, karta graficzna z akceleratorem 3D, Windows 95

Ujawniono Heavy Gear Assault - symulator starć wielkich robotów na modelu free-2-play
Ujawniono Heavy Gear Assault - symulator starć wielkich robotów na modelu free-2-play

wiadomość17 lutego 2013

Firma Stompy Bot i studio MekTek ujawniły grę Heavy Gear Assault, czyli symulator wielkich robotów, który skorzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.