Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heavy Gear (1997) (PC)
OkładkaHeavy Gear (1997) (PC)

Heavy Gear (1997) PC

Pierwszy tytuł z serii Heavy Gear wydany w 1997 roku, przedstawiający walkę pilotów uzbrojonych w Geary i Stridery – zwinne, bojowe maszyny kroczące. Gra oparta jest na marce, w której skład wchodzi między innymi papierowe RPG i planszowa gra bitewna.

Akcji | science fiction | mechy i roboty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heavy Gear (1997) Premiera PC

3grudnia1997

pudełko PL

9stycznia1998

producent: Activision Blizzard wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Optimus-Bis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Heavy Gear z 1997 roku to pierwszy symulator wsparty przez licencję uniwersum funkcjonującym pod tą samą nazwą. Kierując opancerzonymi, kroczącymi mechami, gracz przemierza zdewastowane pustkowia planety Terra Nova, biorąc udział w konflikcie pomiędzy dwoma frakcjami: AST i ECEF.

Obserwując świat z pierwszoosobowej perspektywy, grający korzysta z asortymentu dostępnych na pokładzie geara broni, takich jak karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet czy granatniki, w celu likwidacji znajdujących się na mapie maszyn przeciwnika. Mogą to być zarówno podobne nam pojazdy bądź jakikolwiek inny sprzęt wojskowy, od czołgów po szybkie jeepy. Mapy są w dużej mierze otwarte, co w połączeniu z ich rozmiarem daje nam pełną swobodę w planowaniu ataków na wrogie instalacje. Tytuł „uzbrojony” jest również tryb multiplayer.

Chociaż z biegiem czasu Heavy Gear niezbyt wdzięcznie zestarzał się pod względem oprawy audiowizualnej, w dniu swojej premiery stanowił jedną z najlepszych produkcji w gatunku. Fakt ten do dziś dzień przyciągnąć może uwagę koneserów potężnych, dwunożnych maszyn bojowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Heavy Gear (1997): Odpowiednia dla każdego wieku.

Heavy Gear (1997) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90 Mhz
  • 16 MB RAM
  • karta graficzna z akceleratorem 3D
  • Windows 95