Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Sid & Al's Incredible Toons (PC)
OkładkaSid & Al's Incredible Toons (PC)

Sid & Al's Incredible Toons PC

Wariacja na temat słynnej gry logicznej The Incredible Machine. Tym razem akcja skupia się wokół dwóch zwariowanych zwierzaków: Sid'a i Al'a.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sid & Al's Incredible Toons Premiera PC

7czerwca1993

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Opisywany program to nic innego jak luźna wariacja na temat The Incredible Machine, podana w kreskówkowej formie. Głównymi bohaterami gry są mysz Sid i kot Al, z nimi też wiązać się będą wszystkie puzzle. Filozofia gry nie zmieniła się ani o jotę, nadal będziemy uzupełniać plansze brakującymi elementami, które pomogą nam wykonać stawiane przed nami zadania. Te ostatnie nie są zresztą zbyt urozmaicone, na ogół musimy nakarmić, zabić lub złapać któregoś z bohaterów.

Jak już wspomniałem powyżej, gra utrzymana jest w konwencji kreskówki, dlatego też wszystkie elementy dostępne graczowi, uległy pewnym przeobrażeniom. Mamy więc mrówki napędzające taśmiociągi, kury znoszące jajka, smoka ziejącego ogniem, czy też nerwową słonicę Eunice, która wywija trąbą we wszystkie strony. Sid i Al są doskonale animowani i co najważniejsze, śmieszni. W humorystyczny sposób przedstawiono zarówno sceny pogoni kota za myszą, jak i sytuacje, w których oba zwierzaki odchodzą do krainy wiecznych łowów. Pod względem poziomu trudności, gra w niczym nie ustępuje swojemu pierwowzorowi. Po serii prostych plansz, w których nabędziesz podstawowej wiedzy na temat urządzeń spotykanych w programie, nagle zostajesz rzucony na głęboką wodę, gdzie zgromadzone doświadczenia trzeba będzie efektywnie wykorzystać. Na każdego śmiałka czeka łącznie 100 układów. W przypadku ukończenia ich wszystkich, można posiłkować się wbudowanym edytorem, który pozwoli stworzyć nowe.

Sid & Al's Incredible Toons pod względem grywalności nie ustępuje swojemu pierwowzorowi. Powiedziałbym, że jest nawet lepszy, głównie ze względu na swój rozrywkowy charakter. Jeżeli ktoś lubi wysilić szare komórki, powinien sięgnąć po ten program bez wahania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sid & Al's Incredible Toons: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sid & Al's Incredible Toons Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386SX 25 MHz
  • 2 MB RAM
  • DOS