Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Incredible Machine: Even More Contraptions (PC)
OkładkaThe Incredible Machine: Even More Contraptions (PC)

The Incredible Machine: Even More Contraptions PC

Czwarta odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier logicznych, bazujących na koncepcji maszyny Rude Goldberga. Kolejna część przynosi 200 zupełnie nowych etapów o rosnącym stopniu trudności, opartych na mechanice i oprawie poprzedniej części serii.

Logiczne

The Incredible Machine: Even More Contraptions Premiera PC

28sierpnia2001

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Incredible Machine: Even More Contraptions

The Incredible Machine

Mały Wynalazca: Szalone Maszyny

Chain Reaction

The Incredible Machine: Even More Contraptions to czwarta pełnoprawna odsłona popularnej gry logicznej, która po kilku latach przerwy na nowo zdobyła serca i uznanie graczy. Gra stanowi bezpośrednią kontynuację wydanej rok wcześniej Return of the Incredible Machine i jest w zasadzie pakietem dodatkowych zadań do produkcji studia Dynamix z 2000 roku. Wydawcą serii niezmiennie jest firma Sierra.

Pomysł serii bazuje na popularnej w USA koncepcji maszyny Rube Goldberga. Ten amerykański rysownik i wynalazca uważał, że większość ludzi woli osiągać swój cel trudniejszą drogą, niż dążyć do niego w najprostszy możliwy sposób. Podobnie jak na ilustracjach Goldberga, zadaniem gracza jest więc konstruowanie wymyślnych maszyn, dzięki którym możliwe stanie się zrealizowanie wyznaczonych przez grę celów. Aby to uczynić, zmuszeni jesteśmy do wykorzystywania praw fizyki oraz rozmaitych przedmiotów, ucząc się używania w praktyce ich charakterystycznych właściwości.

Even More Contraptions oferuje graczom 250 zróżnicowanych zagadek, z czego 50 poziomów szkoleniowych zaczerpnięte zostało wprost z poprzedniej odsłony gry. Na początku otrzymujemy stosunkowo skromny zestaw przedmiotów, takich jak nożyce, liny, balony czy pasy transmisyjne. W miarę postępów w grze, w naszym ekwipunku pojawiają się nowsze elementy a poziom skomplikowania maszyn i trudność zagadek rośnie. Do celu prowadzi zwykle jedna droga, choć dzięki nieprzewidywalności zachowań niektórych przedmiotów, czasem uda się zrealizować go alternatywnym sposobem. Na szczęście w razie kłopotów możemy skorzystać z systemu podpowiedzi, który zasugeruje nam przybliżające do zwycięstwa rozwiązanie.

Mechanika gry i jej oprawa audiowizualna nie uległa zmianie, co sprawia, że The Incredible Machine: Even More Contraptions możemy traktować jako pakiet dodatkowych zadań do produkcji sprzed roku. Autorzy nie zapomnieli rzecz jasna o wieloosobowym trybie head-to-head oraz edytorze, pozwalającym na przygotowanie własnych łamigłówek. Nową funkcjonalnością jest możliwość dzielenia się nimi z innymi graczami za pośrednictwem serwisu WonSpaw.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe The Incredible Machine: Even More Contraptions: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Incredible Machine: Even More Contraptions Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90
  • 32 MB RAM
  • 50 MB HDD
  • Windows 95/98/2000