Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Cold Winter (PS2)
OkładkaCold Winter (PS2)

Cold Winter PS2

"Cold Winter" należy do gatunku ambitnych strzelanin ukazanych z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł ten powstał w biurach Swordish Studios, firmy kojarzonej dotąd z pozycjami sportowymi, m.in. "World Championship Rugby". Wydawcą tejże gry jest Vivendi Universal Games.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cold Winter Premiera PS2

10maja2005

producent: Swordfish Studios wydawca: Sierra Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cold Winter

Half-Life

Area 51

Timesplitters: Future Perfect

"Cold Winter" należy do gatunku ambitnych strzelanin ukazanych z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Jedną z cech wyróżniających tę pozycję spośród dziesiątek innych jej podobnych jest niezwykle interaktywne środowisko oraz zaawansowana sztuczna inteligencja przeciwników, których spotykamy na swej drodze. Tytuł ten powstał w biurach Swordish Studios, firmy kojarzonej dotąd z pozycjami sportowymi, m.in. "World Championship Rugby". Wydawcą opisywanej gry jest Vivendi Universal Games.

W "Cold Winter" wcielamy się w postać Andrew Sterlinga, agenta brytyjskiego wywiadu specjalizującego się w wykonywaniu akcji, o których nam, zwykłym śmiertelnikom, nic nie wiadomo i nigdy byśmy nie pomyśleli, że tego typu operacje są organizowane. Naszego nowego bohatera poznajemy, gdy oczekuje na egzekucję za szpiegowanie chińskiego rządu. Sytuacja fatalna, ale od czego są przyjaciele? Jeden z nich, Danny Parish, pomaga Sterlingowi w ucieczce, a kilka chwil później jesteśmy już jednym z agentów pracujących w jego prywatnej grupie operacyjnej. Parish nie jest jedyną pozytywnie nastawioną postacią, jaką napotykamy na swej pełnej wybojów drodze. Nie zapominajmy o Kim, ponętnej Chince pracującej od kilku lat w organizacji stworzonej przez Danny'ego. Jej przebiegłość oraz karabin snajperski niejednokrotnie pozwolą nam wyjść cało z kłopotów. A jest z czego wychodzić - pierwszym celem Sterlinga jest człowiek dostarczający narkotyki pewnej grupie terrorystycznej. Tak mocny początek nie wróży niczego dobrego.

"Cold Winter" zostało stworzone w oparciu o bardzo dobry silnik. Pozwoliło to twórcom wykreować niezwykle interaktywne środowisko (manipulowanie przy różnego rodzaju maszynach, przeszukiwanie zwłok) uzupełnione przez bardzo realistyczną fizykę świata. Świetnie prezentuje się inteligencja wrogów, którzy oprócz szybkości i dobrych oczu dysponują niemałymi umiejętnościami. Przeważnie walczą w grupach, co pozwala im wykonywać wiele zaawansowanych akcji, takich jak przegrupowanie bądź ochrona współtowarzyszy wystawionych na strzały Sterlinga. W momencie nieuchronnie zbliżającej się porażki są w stanie wezwać posiłki lub zaatakować nas z dziką furią. Ciało każdego z przeciwników jest podzielone na strefy, czego efektem są zróżnicowane animację aktywujące się po trafieniu w którąś z nich.

Programiści Swordish Studios przygotowali dla nas sześć olbrzymich środowisk podzielonych na kilkadziesiąt poziomów. W czasie podróży zwiedzimy m.in. więzienie, w którym przetrzymywani są wrogowie polityczni, a także północno-afrykańskie miasto tylko z pozoru przypominające raj na ziemi. Do naszej dyspozycji oddano 30 rodzajów broni, od zwykłych pistoletów po potężne karabiny i wyrzutnie.

Dla fanów rozgrywki wieloosobowej przygotowano tryb umożliwiający taką zabawę. Możemy uczestniczyć w walkach odbywających się za pośrednictwem internetu (Network Adaptor), jak i dzięki multi-tapowi bądź kablowi łączącemu dwie konsole. Pierwsza z opcji pozwala rozegrać mecz ośmiu graczom jednocześnie, a druga czterem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cold Winter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Cold Winter Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
  • dodatkowo (PS2): link-kabel