Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Command: Aces of the Deep (PC)
OkładkaCommand: Aces of the Deep (PC)

Command: Aces of the Deep PC

Symulator niemieckiego okrętu podwodnego z czasów drugiej wojny światowej, pozwalający nam wcielić się w postać dowódcy U-boota, biorącego udział w zmaganiach wojennych na Atlantyku w latach 1939-1945.

Symulacje | II wojna światowa | okręty podwodne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command: Aces of the Deep Premiera PC

16kwietnia1995

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Następca symulatora łodzi podwodnej przenoszącego nas w realia II Wojny Światowej „Aces of the Deep”, stworzonego w studiu developerskim Dynamix. „Command: Aces Of The Deep” podobnie jak swój pierwowzór, a w odróżnieniu od takich tytułów jak: „Silent Service II” czy „Silent Hunter”, pozwala graczom na objęcie dowodzenia nad legendarnymi niemieckimi okrętami podwodnymi, tj. U-Boatami, począwszy od typu „II” a skończywszy na typie „XXI”. Nowa odsłona serii wzbogacona została o szereg unowocześnień, w tym poprawiono grafikę i oprawę dźwiękową, dodano nowy typ łodzi podwodnej (typ „XXI” – poprzednio najlepszą był typ „IXD”), wprowadzono też możliwość wydawania poleceń głosem (moduł rozpoznawania mowy opracowany przez firmę IBM).

W „Command: Aces of the Deep” gracz ma możliwość uczestniczenia w całej kampanii wojennej, która obejmuje okres niemal sześciu lat, począwszy od połowy 1939 roku, aż do końca wojny w Europie w 1945 roku, lub też wykonania szeregu samodzielnych zadań opartych na autentycznych operacjach, bitwach czy kampaniach tego konfliktu. Obszar na którym możemy operować i zatapiać alianckie konwoje obejmuje Ocean Atlantycki, Morze Północne oraz Zatokę Meksykańską. Podczas rozgrywki uczestniczymy zarówno w samodzielnych patrolach i polowaniach na okręty alianckie jak i zorganizowanych atakach, w których bierze udział kilka lub nawet kilkanaście U-Boatów, tzw. wilczych stadach.

Mimo upływu lat gra „Command: Aces of the Deep” (została wydana w 1995 roku) nadal przez fanów gatunku uważana jest za niemal bezkonkurencyjną, jeżeli chodzi o realizm rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Command: Aces of the Deep: Odpowiednia dla każdego wieku.

Command: Aces of the Deep Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90MHz
  • 16MB RAM