Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCNXBOXPS2
Okładka Spyro: A Hero's Tail (XBOX)

Spyro: A Hero's Tail

Spyro: A Hero's Tail to już piąta trójwymiarowa platformówka opowiadająca o przygodach fioletowego smoka. Poprzednie gry w których wystąpił sprzedały się łącznie w blisko 13 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Zręcznościowe

Okładka Spyro: A Hero's Tail (XBOX)

data premiery gry:

2lis2004

GCN

3lis2004

XBOX PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spyro: A Hero's Tail to już piąta trójwymiarowa platformówka opowiadająca o przygodach fioletowego smoka. Poprzednie gry w których wystąpił sprzedały się łącznie w blisko 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. Spyro powraca, aby wraz z czwórką przyjaciół uratować królestwo smoków przed nadchodzącą zagładą.

Tym razem główne zagrożenie stanowi złowrogi Czerwony Smok, który kieruje armią oddanych mu sługusów, aby zawładnąć światem. W całej krainie zarządził ulokowanie specjalnych ciemnych klejnotów. Zawarte w nich moce pozwalają na przejęcie kontroli nad całymi lądami. Spyro wraz ze swoimi przyjaciółmi wyrusza, aby zapobiec dalszemu rozwojowi wydarzeń i wyzwolić świat spod władzy tyrana dążącego do zniszczenia wszystkiego co istnieje. W wyniku działań Czerwonego Smoka na własne oczy możemy dostrzec jak świat gry ulega ogromnym przekształceniom. W trakcie zabawy poziomy zmieniają się ze spokojnych miejsc w scenerie rodem z piekieł. Oprawa dźwiękowa z czasem dostosowuje się do sytuacji, którą obserwujemy na ekranie.

Ponadto na tajemniczych lądach znajdują się setki przeciwników jak np. syreny, kanibale, yeti, szkielety, którzy za wszelką cenę chcą nas powstrzymać przed wykonaniem zadania. Na szczęście fioletowy smok potrafi skutecznie wykorzystać cztery rodzaje swoich śmiercionośnych oddechów. Oponentów może spalić, zamrozić, porazić prądem oraz spowolnić strumieniem wody. Wraz z kolejnymi przygodami nasz bohater uczy się także nowych zdolności, które pomogą mu w wykonaniu zadania (m.in. szarżowanie rogiem przeciwko oponentom, eksplodujące bomby czy lodowe sople raniące wrogów). Fioletowy smok może także skorzystać z nowych gadżetów jak np. Dragonball (niosąca zniszczenie przeciwnikom kula) oraz Aqualung (zestaw pozwalający na pływanie pod wodą bez ograniczeń). W Spyro: A Hero's Tail wraz z rozwojem wydarzeń dostajemy możliwość pokierowania losami także czterech przyjaciół Spyro. Smoczego herosa wspierają: Hunter the Gepard (łowca i mistrz sztuk walki), Sgt. Byrd (latający pingwin), Sparx the Dragonfly (towarzysząca nam mała ważka) oraz Blinky the Mole (kret grzebiący w ziemi).

W odróżnieniu od poprzednich edycji Spyro: A Hero's Tail została przygotowana przez studio developerskie Eurocom znane m.in. z takich produkcji jak Sphinx and the Cursed Mummy oraz Buffy the Vampire Slayer: Chaos Bleeds. Scenariusz natomiast został napisany przez znanego pisarza Stewarta J. Burnsa odpowiedzialnego m.in. za znakomite telewizyjne seriale animowane The Simpsons oraz Futurama.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Gry podobne do Spyro: A Hero's Tail

Klasyfikacja PEGI Spyro: A Hero's Tail

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Spyro: A Hero's Tail

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
A Hero's Tail Spyro - gra z fioletowym smokiem w roli głównej w "złocie"

wiadomość6 października 2004

Koncern wydawniczy Vivendi Universal Games poinformował, że gra Spyro A Hero's Tail uzyskawszy status „GOLD” powędrowała właśnie do tłoczni. Sympatyczny fioletowy smok, będący głównym bohaterem tej trójwymiarowej platformówki, wyląduje na sklepowych półkach już za miesiąc.

GCN
XBOX
PS2