Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCNXBOXPS2
Okładka Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex (XBOX)
OkładkaCrash Bandicoot: The Wrath of Cortex (XBOX)

Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex

Liniowa platformówka 3D, będąca kontynuacja popularnej serii z PlayStation, stworzona przez odrębny zespół developerski zwany Traveller's Tales. Zły doktor Cortex powraca wraz z okrutnym bogiem Uka Uka – władcą żywiołów.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex Premiera

29paź2001

PS2

15kwi2002

XBOX

17wrz2002

GCN

Gry podobne do Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex

KAO the Kangaroo: Round 2

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Sonic Heroes

Liniowa platformówka 3D, będąca kontynuacja niezwykle popularnej serii z PlayStation. Nie stworzona już przez pomysłodawców serii grupę Naughty Dog lecz uznanąy zespół developerski zwany Traveller's Tales.

Historia przedstawiona w grze opowiada o kolejnym niecnym planie ujarzmienia świata przez szalonego doktora Cortexa (nota bene - pokonanego przez Crasha już trzykrotnie jeszcze za czasów świetności serii na PSone): wezwał on starożytnego boga-maskę Uka Uka, który pozwolił mu opanować moc czterech masek reprezentujących żywioły i zdolnych wywoływać lawiny, tornada, fale tsunami oraz potężne wyładowania elektrostatyczne. Crash będzie miał za zadanie zniszczyć wszystkie 4 maski, dostać się do Uka Uka i po raz kolejny pokonać swego odwiecznego wroga, mr Cortexa.

Tak, więc zasadniczo przez 30 poziomów jedynym zadaniem gracza jest podążanie po ograniczonej do wąskiej ścieżki planszy, omijając przeciwników, skacząc po platformach i pochłaniając niezliczone ilości jabłek. Zestaw ruchów nie zmienił się również zasadniczo - mamy „wirujący” atak, wślizg czy wyskok i przygwożdżenie przeciwnika całym ciałem oraz dochodzące po pokonaniu bossów nowe zdolności, jak np. podwójny skok. W grze zawarto także wyjątkowo dużo pojazdów, którymi nam przyjdzie pokierować, od jeepa czy kolejki, przez łódź podwodna do mecha czy szklanej kuli, w której będzie zamknięty nasz lis.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 493 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
GCN
PS2
XBOX