Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2020, 12:40

Plotka: nowe Call of Duty i Crash Bandicoot w planach Activision

TheGamingRevolution dostarczył informacji na temat planów Activision. Firma ma szykować kolejną darmową grę z serii Call of Duty i nową dużą odsłonę cyklu. Poza tym trwają prace nad remasterami Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz dwoma projektami związanymi z marką Crash Bandicoot.

Plotka: nowe Call of Duty i Crash Bandicoot w planach Activision - ilustracja #1
Co dalej po Call of Duty: Warzone? Modern Warfare 2 Remastered? A może zupełnie nowa odsłona?

Premiera Call of Duty: Warzone jest już za nami, po wielu tygodniach przecieków, które potwierdziły się dopiero dzień przed debiutem gry. Produkcja odniosła sukces i wygląda na to, że nie będzie to ostatni darmowy projekt w ramach marki. W sieci pojawił się przeciek nakreślający przyszłe plany firmy Activision, uwzględniające kolejny tytuł free-to-play z serii Call of Duty. Ich źródłem są wpisy na Twitterze zamieszczone przez youtubera TheGamingRevolution, znanego z ujawniania informacji na temat projektów amerykańskiej spółki. Według niego wydawca zlecił opracowanie gry studiu Sledgehammer Games, a premierę zaplanowano na przyszły rok.

Przeciek wspomina też o tym, jakich zapowiedzi możemy spodziewać się po Activision w tym lub następnym roku, co – jak stwierdzono – uwzględnia kolejne remastery. Po świetnych wynikach Call of Duty: Modern Warfare firma szykuje odświeżoną wersję drugiej części tego podcyklu Call of Duty. Nie będzie to jedyna planowana duża gra z serii. Trwają też prace nad zupełnie nową odsłoną, na razie znaną pod kryptonimem Project: Zeus. Nazwa nie mówi zbyt wiele, a raczej możemy wykluczyć wycieczkę do starożytnej Grecji (chyba że w ramach podróży w czasie, co byłoby bardzo zaskakujące dla marki).

Plotka: nowe Call of Duty i Crash Bandicoot w planach Activision - ilustracja #2
Activision może mieć coś w zanadrzu dla fanów byłej maskotki Sony.

Wracając do tematu remasterów, na liście TheGamingRevolution znalazło się też odświeżone Crash Bandicoot: Wrath of the Cortex. W przeciwieństwie do N. Sane Trilogy oraz Crash Team Racing: Nitro Fueled, oryginał ukazał się w 2001 roku na konsoli PlayStation 2 jako debiut platformowej serii na tej platformie. Była to też pierwsza produkcja z cyklu po porzuceniu go przez studio Naughty Dog po Crash Bash na PS1. Tytuł otrzymał mieszane oceny (głównie z powodu nadmiernego korzystania przez nią z dorobku poprzedników), niemniej fani Crasha szczerze liczą na powrót tej odsłony. Poza tym potwierdzałoby to dalsze zainteresowanie wydawcy marką, co mogłoby się uwidocznić nie tylko w kolejnych remasterach (w tym niedopracowanego, ale ciepło wspominanego Crash Twinsanity), ale też zupełnie nowych tytułach. Skoro o tym mowa, w przecieku wymieniono również grę PvP na licencji Crasha Bandicoota. Być może ma to związek ze screenami, które wyciekły do sieci miesiąc temu. Tyle że tamte obrazki sugerowały produkcję z gatunku endless runner, do którego nie za bardzo pasuje określenie „PvP”.

Prócz tego w przecieku znalazła się wzmianka o jeszcze jednym projekcie. Ma to być zupełnie nowa marka, tworzona w celu zastąpienia serii Destiny. TheGamingRevolution wspominał o tym jeszcze w zeszłym roku, ale uznał za stosowne raz jeszcze podać te informację. Najwyraźniej Activision chce jak najszybciej znaleźć następcę marki po uniezależnieniu się jej twórców.

Przeciek nie zawiera wielu szczegółów i – jak zawsze – zalecamy, by nie traktować zawartych w nim informacji jako potwierdzonych. TheGamingRevolution wyrobił sobie renomę doniesieniami na temat Call of Duty: Warzone, a wcześniej zdradził sporo na temat poprzednich odsłon serii. Niemniej historia uczy, że nawet najbardziej wiarygodne źródła mogą paść ofiarą dezinformacji. Czekamy więc na oficjalne ogłoszenia i zapowiedzi Activision.