Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2019, 19:35

autor: Bartosz "XxX" Faryna

Przecieki: mikropłatności w CoD Modern Warfare nie będą tylko kosmetyczne

W sieci pojawiły się przecieki z wiarygodnego źródła, jakoby w Call of Duty: Modern Warfare miały być obecne mikrotransakcje, i to nie tylko te kosmetyczne. W skrzynkach gracze znajdą jakoby wiele rodzajów broni wraz z kosmetycznymi dobrami.

Według przecieków lootboxy w CoD: MW pełne będą broni / źródło: Dexerto. - Przecieki: mikropłatności w CoD Modern Warfare nie będą tylko kosmetyczne - wiadomość - 2019-09-26
Według przecieków lootboxy w CoD: MW pełne będą broni / źródło: Dexerto.

Znany w internecie „gość od przecieków” – TheGamingRevolution – udostępnił na swoim Twitterze ważną informację dotyczącą Call of Duty: Modern Warfare. Według niego w grze obecne będą mikrotransakcje, które nie będą tylko kosmetyczne. W skrzynkach gracze będą mogli znaleźć wiele rodzajów broni wraz z kosmetycznymi dobrami w postaci emotek oraz tytułów.

Nie trzeba znać na wylot środowiska graczy, aby przewidzieć, że ta informacja doprowadziła niektórych do szału. Część zapowiedziała nawet, że anuluje swoje zamówienie na grę, przez co zamierza nakłonić twórców do zmiany decyzji.

Użytkownicy uważają, że nie jest do końca fair, aby zdobycie niektórych części uzbrojenia zależało od szczęścia w losowaniu i zasobności portfela gracza. Szczególnie, że ludzie z Infinity Ward już wcześniej stwierdzili, że zaczną stosować się do filozofii „gracz na pierwszym miejscu”.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że przeciek okaże się prawdą. Ujawnił go ten sam człowiek, który już wcześniej wytypował szczegóły dotyczące Modern Warfare, w tym obecność trybu 2v2.

Plotki dolały tylko oliwy do ognia po ostatniej informacji dotyczącej ekskluzywności trybu Survival. Według doniesień przez najbliższy rok będzie on dostępny tylko dla graczy posiadających konsole PlayStation 4. Cała reszta otrzyma go dopiero w październiku 2020 roku.

Większość przewiduje, że informacja dotycząca mikrotransakcji nie zostanie potwierdzona przed premierą gry. Chociaż, jak nauczyła nas przeszłość, podobne zmiany zawsze mogą zostać wprowadzone później.

Call of Duty: Modern Warfare pojawi się na rynku 25 października 2019 roku na na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.