Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2019, 10:35

CoD Modern Warfare z najpopularniejszą betą w historii cyklu

Beta-testy gry Call of Duty: Modern Warfare okazały się najpopularniejszymi w historii marki. Niestety, są również złe wieści. Tryb Survival w ramach Spec Ops przez prawie rok dostępny będzie wyłącznie na PlayStation 4.

Call of Duty: Modern Warfare ukaże się w październiku. - CoD Modern Warfare z najpopularniejszą betą w historii cyklu - wiadomość - 2019-09-25
Call of Duty: Modern Warfare ukaże się w październiku.

Zakończone niedawno testy Call of Duty: Modern Warfare okazały się wielkim sukcesem. Firma Activision pochwaliła się, że była to najpopularniejsza beta w historii cyklu. Rekordowe wyniki osiągnięto w takich kategoriach, jak czas spędzony na zabawie oraz liczba graczy, zarówno biorących udział w rozgrywce jednocześnie, jak i ogólnie tych, którzy zagrali w ten tytuł.

Przypomnijmy, że beta podzielona była na dwie fazy, a w pierwszej z nich wzięli udział wyłącznie posiadacze PlayStation 4. Na drugim etapie do zabawy dołączyli użytkownicy pecetów i konsol Xbox One, a testy pozwoliły sprawdzić opcję cross-play, umożliwiającą wspólną rozgrywkę osobom grającym na różnych platformach sprzętowych.

Survival Spec Ops rocznym exclusive’em dla PlayStation 4

Niestety, równolegle pojawiły się doniesienia, które mocno popsuły humor wielu fanom cyklu. Okazuje się, że wariant rozgrywki Survival w ramach trybu Spec Ops do 1 października 2020 r. dostępny będzie wyłącznie na PlayStation 4. Osoby z PC i Xboksem One muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Czasowa wyłączność nie jest niczym nowym w przypadku tej serii. W ostatnich latach dodatki DLC ukazywały się na PlayStation 4 miesiąc przed innymi platformami. Wydawało się jednak, że taka strategia odchodzi w przeszłość, gdyż w przypadku zeszłorocznego Call of Duty: Black Ops IIII posiadacze PS4 otrzymywali nową zawartość tylko siedem dni wcześniej niż reszta społeczności.

Spec Ops Survival zadebiutuje więc na PC i Xboksie One dopiero w październiku 2020 roku. Wtedy jednak społeczność będzie już głównie zainteresowana kolejną odsłoną cyklu, więc dodanie tego wariantu rozgrywki raczej nie spotka się z wielkim zainteresowaniem.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare ukaże się 25 października tego roku, równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
  2. Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019
  3. Oficjalna strona serii