Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2019, 09:35

autor: Adrian Werner

Activision planuje zastąpić Destiny nową marką?

W sieci pojawiły się doniesienia, że po utracie serii Destiny firma Activision ma w planach nową markę tego typu. Jest to jeden z dziesięciu niezapowiedzianych projektów, nad którymi pracuje obecnie wydawca.

Najprawdopodobniej Activision chce zapełnić lukę powstałą po utracie marki Destiny. - Activision planuje zastąpić Destiny nową marką? - wiadomość - 2019-10-24
Najprawdopodobniej Activision chce zapełnić lukę powstałą po utracie marki Destiny.
DESTINY 2 W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Bungie
 2. Wydawca: dawniej Activision, teraz Bungie
 3. Gatunek: FPS
 4. Platformy: PS4, XONE, PC
 5. Data premiery na konsolach: 6 września 2017 r.
 6. Data premiery na PC: 24 października 2017 r.
 7. Data premiery F2P: 1 października 2019 r.

Na początku miesiąca Destiny 2 zadebiutowało w modelu free-to-play, a studio Bungie przejęło pełną kontrolę nad cyklem. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, poprzedni wydawca serii, czyli firma Activision, nie zamierza porzucać tej kategorii i pracuje nad własną, zupełnie nową marką tego typu. Co ciekawe, jej stworzenie powierzono zewnętrznemu zespołowi, co jest o tyle interesujące, że korporacja ma wielu deweloperów doświadczonych w produkcji sieciowych strzelanek.

Źródłem doniesień jest kanał TheGamingRevolution, który powołuje się na anonimowego informatora zatrudnionego w Activision. Zazwyczaj tego typu spekulacje traktowane są z dużym sceptycyzmem, ale TheGamingRevolution wcześniej wielokrotnie dzieliło się plotkami o serii Call of Duty, które potem znajdowały pokrycie w rzeczywistości.

Według tego źródła, obecnie Activision finansuje produkcję dziesięciu niezapowiedzianych projektów. Poza wspomnianą nową grą w stylu Destiny, tworzone są trzy odsłony cyklu Call of Duty. Co jednak ciekawe, deweloperzy odpowiedzialni za tę serię mają również zajmować się innymi markami.

Warto dodać, że w ostatnich latach Activision skutecznie odnowiło zainteresowanie kilkoma starszymi seriami dzięki produkcjom takim jak Spyro Reignited Trilogy czy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Niewykluczone więc, że firma chce zafundować podobny comeback innym cyklom.

Ponadto w tym roku Activision odniosło duży sukces wydając nową markę w postaci Sekiro: Shadows Die Twice. Nie byłoby więc specjalnym zaskoczeniem, gdyby plany firmy na przyszłość nie ograniczały się tylko do rozwijania starych serii.

 1. Destiny 2: New Light – strona oficjalna
 2. Destiny 2 – kompendium wiedzy
 3. Destiny 2 – poradnik do gry
 4. Destiny 2 – recenzja